Miguel Angel Lopez je bil razred zase v hitri hoji na 35 km. Foto: EPA

Miguel Angel Lopez je bil leta 2015 v Pekingu že svetovni prvak na 20 km in na tej razdalji srebrn dve leti prej v Moskvi, evropski prvak pa je bil že leta 2014 v Zürichu. Na svetovnem prvenstvu v Eugenu prejšnji mesec je bil deseti.

Nemec Christopher Linke je na drugem mestu za Lopezom zaostal dve minuti in 41 sekund, treti je bil Italijan Matteo Giupponi (+3:45).

Antigoni Drisbioti je bila na SP-ju v ZDA četrta, tokrat je na Bavarskem osvojila prvo odličje na velikih članskih tekmah. V cilju je bila dve minuti in 11 sekund hitrejša od drugouvrščene Španke Raquel Gonzalez, tretja je bila Madžarka Viktoria Madarasz (+2:59),

Dan predaha za Slovence

Slovenski atleti v torek ne nastopajo na stadionu v Olimpijskem parku. V Münchnu naslednji slovenski nastopi sledijo v sredo, ko bo ob 20.00 v finalu skoka s palico nastopila Tina Šutej, najboljša v ponedeljkovih kvalifikacijah. Med drugimi bosta v kvalifikacijah nastopila tudi prvi favorit za zlato v metu diska Kristjan Čeh in Neja Filipič, ki je v širšem krogu favoritinj za zmagovalni oder v troskoku.