Tim Gajser je zaostal za Nizozemcema Jeffreyjem Herlingsom in Glennom Coldenhoffom. Foto: AMZS

V prvi vožnji je zmaga pripadla Herlingsu, Švicar Jeremy Seewer je bil drugi, tretji pa Francoz Romain Febvre. Gajser, ki je bil šesti v dopoldanskih kvalifikacijah, je privozil do četrtega mesta.

V drugi vožnji pa se je Gajser po slabšem štartu prebil mimo Febvra na tretje mesto, a je moral priznati premoč Herlingsu, ki ga je ob koncu prehitel, nato pa prišel še mimo dveh tekmecev in slavil še v tej vožnji, v kateri je bil drugi njegov rojak Glenn Coldenhoff.

Zahteven dirkaški dan je za nami, obe vožnji sta bili zelo težki. Sam sem si otežil delo v obeh vožnjah s startoma, tako da me je obakrat čakalo veliko dela in prehitevanj. Ni bilo dovolj za zmago, a se na progo vračamo že v sredo. Vem, da sem blizu, boril se bom do konca, nič še ni odločeno.

Tim Gajser

Ob koncu te vožnje se je razvil zanimiv obračun med dirkači, ki se borijo za naslov prvaka (Herlings, Febvre, Gajser), ter Coldenhoffom. Ta je sprva prišel mimo Febvra in pozneje dolgo vodil, toda ni zdržal do konca, ko ga je napadel Herlings. Ta je slabše začel, a se je zanesljivo prebijal naprej. Gajser je nanizal nekaj zelo hitrih krogov, toda potem je obtičal na tretjem mestu, čeprav se je vse do konca močno trudil priti mimo Coldenhoffa, kar bi mu prineslo dve dodatni točki v SP-ju.

Herlings razred zase
Razplet je bil sicer precej zanimiv po točkovni plati; medtem ko je bil Herlings z dvema zmagama in 50 točkami razred zase, pa so imeli kar štirje dirkači za njim po 38 točk (Coldenhoff, Gajser, Febvre, Seewer), o vrstnem redu na dirki je tako odločala druga vožnja.

V SP-ju je Herlings še nekoliko povečal vodstvo, zdaj ima 555 točk, Febvre je drugi s 531, Gajser pa tretji s 528.

Jan Pancar brez točk
V razredu MX2 je zmago slavil Francoz Tom Vialle (KTM) pred Belgijcem Jagom Geertsom (Yamaha) in Švedom Isakom Giftingom (Gas Gas).
Slovenski predstavnik Jan Pancar je po odličnem štartu, v kvalifikacijah je bil 20., napredoval na 12. mesto. Nato je celo pridobil eno mesto, ob koncu tretjega kroga pa je padel, zdrsnil popolnoma na konec in ostal brez točk na 30. mestu.

V Pietramurati je konec tedna nastopil tudi Jaka Peklaj v razredu EMX125, a se ni prebil iz kvalifikacij na dirko. Za 20. mestom, ki bi mu v njegovi skupini zagotovilo nastop, je zaostal tri desetinke sekunde.

Naslednja dirka bo na istem prizorišču že v sredo, ko bo tam še preizkušnja za VN Pietramurate.