Jakub Vrana je z dvema goloma zrežiral zmago Češke. Foto: EPA

Že po dveh minutah je Češka povedla, Jakub Vrana je bil natančen z močnim strelom z leve strani. Švedi so izenačili na začetku druge tretjine, ko je Patric Hornqvist v drugem poksusu z bekhendom matiral Patrika Bartošaka. Hornqvist je dvakrat osvojil Stanleyjev pokal s Pittsburghom (2016 in 2017), letos pa je izpadel že v uvodnem krogu končnice proti New York Islandersom z 0:4 v zmagah. Švedi so dobili zalet in Oskar Lindblom je z natančnim strelom ob vratnici poskrbel za preobrat v 24. minuti.

Čehi so še pred drugim odmorom zadeli, Dominik Kubalik je poskrbel za izenačenje na 2:2. V 33. sekundi zadnje tretjine je bil natančen Michael Frolik, zmago pa sta potrdila razigrani Vrana in Jan Kovar, ki je 56 sekund pred koncem zatresel prazno mrežo, saj je Henrik Lundqvist zapustil vrata.

Kakko blestel proti oslabljenim Kanadčanom
Finci so povedli v 7. minuti, ko je napadalec Turkuja Kaapo Kakko sijajno zaključil protinapad. Z bekhendom je matiral Matta Murrayja. Minuto in pol zatem je Jonathan Marchessault izenačil ob prednosti igralca več. V drugi tretjini sta mreži mirovali.

Finski hokejisti se veselijo uvodne zmage. Foto: Reuters

V 43. minuti se je Arttu Ilomaki odlično znašel v gneči pred vrati Kanade, plošček je iz bližine poslal pod prečko. V zadnji minuti so Kanadčani skušali izenačiti brez vratarja, a je razigrani Kakko ukradel plošček in ga poslal v prazno mrežo za končnih 3:1. Finci so imeli tudi več strelov na vrata (27:21). Pri Kanadi letos manjkajo največji zvezdniki, v zadnjem trenutku je zaradi poškodbe nastop na Slovaškem odpovedal tudi John Tavares.

Odličen začetek Slovakov
Domačini Slovaki so v drugi tretjini strli Američane, ko sta v treh minutah v polno zadela Erik Černak in Tomaš Tatar, v zadnji pa so le še potrdili uspeh.