Bašič načel mrežo gostov
Železarji so se v prvi tretjini precej mučili z nasprotnikom. Edini zadetek je dosegel Luka Bašič v 13. minuti. Odbiti plošček je pospravil v mrežo ob prednosti igralca več. Gostje so naredili napako pri menjavi in imeli so šest igralcev na ledu.

Odlična igra železarjev ob prednosti igralca več
Gostiteljem je nato steklo v zadnjih sedmih minutah druge tretjine. Izbranci Grega Holsta so si privošili preveč napak (kazen zaradi zavlačevanja igre in zaradi prevelikega števila igralcev na ledu). David Rodman in Tadej Čimžar sta bila natančna ob številčni prednosti. Izkušeni branilec Andrej Tavželj je 15 sekund pred koncem drugega dela igre z natančnim strelom z modre črte z leve strani presenetil vratarja Patricka Machreicha. Tik pred piskom sirene za konec druge tretjine je Philippe Paradies zadel še vratnico po protinapadu.

Poškodba vratarja Saundersa
V zadnjem delu so gostje sicer dosegli gol, natančen je bil Peter LeBlanc ob "power playu", toda znižanje na 1:5 je imelo zanje zgolj estetski pomen. Vratar Clarke Saunders se je poškodoval ob zadetku gostov, odšepal je v garderobo v velikih bolečinah, zamenjal ga je Urban Avsenik. Za še dva zadetka sta pri domačih poskrbela Bašič in Luka Kalan. Razmerje strelov je bilo kar 48:20 za domače.

Plišaste igračke za bolnišnico
Tekma je imela tudi dobrodelno noto, saj so Jeseničani zbirali plišaste igračke, ki so jih namenili jeseniški bolnišnici. Igračke so gledalci na led zmetali ob prvem golu železarjev.

Naslednjo tekmo bodo Jeseničani igrali 31. januarja, ko bodo gostovali pri drugi celovški ekipi.