Ljubljanski hokejisti so bili pred teoretično ne preveč zahtevno nalogo, saj so se kot drugo moštvo lige merili z ekipo z dna lestvice. Vseeno se je na Celovški 25 zbralo 700 gledalcev, ki so bili zelo zadovoljni z igro v napadu, precej manj pa z obrambo, kjer je bilo preveč napak. Razmerje v strelih na vrata je bilo 43:23.

A začetek ni bil povsem brez težav, saj so gostje v prvi tretjini izkoriščali nezbranost domače obrambe in dvakrat hitro izenačili, potem ko sta Olimpijo dvakrat v vodstvo popeljala Aleš Kranjc s strelom z modre črte in Žan Jezovšek po protinapadu.

Po golu Gregorja Koblarja za 3:2 ob koncu prvega dela pa so domači le prišli do nekoliko trdnejše prednosti, ki jo je takoj na začetku drugega zagotovil David Planko z močnim strelom z desne strani.

Celovčani so sicer še enkrat zapretili in prek Simona Hammerleja prišli na 3:4 in zadeli še okvir vrat, potem pa sta s hitrima zadetkoma v manj kot dveh minutah kapetan Aleš Mušič ter Žiga Svete le poskrbela, da je bilo zadnjih 20 minut mirnejših. Zadetkov ni bilo več, domači pa so brez večjih pretresov, okvir gola so v tem delu zadeli še sami, pripeljali tekmo do zanesljive zmage.

Za Ljubljančane je bila današnja zmaga tretja zaporedna in 22. v sezoni, z njo so se zdaj ‒ ob tekmi več od Rittna ‒ z 71 točkami utrdili na drugem mestu lestvice.

Vnuk nezadovoljen z obrambo
"Upal sem, da ne bomo prejeli zadetka. Raje bi videl, da zmagamo z 2:0, kot pa 6:3 ali 8:4. Naš cilj pred prvo tretjino je bil, da ne dobimo zadetka, pa smo prejeli kar dva. Pred drugo tretjino smo imeli isti cilj, a smo znova dobili gol. V zadnji tretjini so bili tudi nevarni, izvedli so hiter protinapad. Še vedno se nam dogajajo napake v obrambi, premalo obračamo glavo. Vsi se usmerjamo na igralce, ki imajo plošček, premalo pozornosti damo igralcem, ki niso pri ploščku. Seveda sem zelo zadovoljen z napadalno igro, igramo res zelo hitro in kombinatorno. Če bomo popravili obrambo, bomo res zelo dobri," je razmišljal trener Jure Vnuk.

Februarja serija težkih gostovanj
Olimpija bo naslednji teden v četrtek gostila Cortino, v soboto pa Gardeno, sledi pa reprezentančni premor. Zadnjih sedem tekem rednega dela bo nato zelo zahtevnih, kar pet bo gostovanj.

"Po reprezentančnem premoru nas čaka zares naporen razpored. V gosteh bomo igrali še z vsemi ekipami z vrha lestvice. Ritten, Asiago, Vipiteno igrajo vedno bolje, gostovanja v Dornbirnu pri Bregenzerwaldu pa so vedno neugodna za nas. Zdaj nasa čakata Cortina in Gardena. Italijanske ekipe vedno stopnjujejo formo v drugem delu sezone," je poudaril strateg zmajev.

Cilj je preboj med četverico
Končnica v Alpski ligi se začenja 6. marca. Najprej se bodo ekipe, ki bodo redni del končale med 5. in 12. mestom, pomerile na dve zmagi. Če bi zmaji končali na drugem mestu, bi imeli v četrtfinalu in tudi v morebitnem polfinalu prednost domačega ledu.

"Želimo ostati na drugem mestu, glavni cilj pa je, da ostanemo med najboljšo četverico. Vsekakor bi nam prav prišlo, da bi bili prosti v uvodnem krogu končnice. Zelo zgodaj smo začeli sezono. Sistem tekmovanja je letos res nenavaden. Končnica je preširoka. Skoraj celoten redni del lahko igraš povprečno, pa nato še vseeno lahko prideš do finala," je še dodal Vnuk.