Vratar Robert Kristan je najbolj zaslužen, da so Jeseničani prišli do nove zmage. Foto: RTV SLO
ZM Olimpija
ZM Olimpija je v vse boljši formi. Foto: RTV SLO

Hokejisti Acronija Jesenic so v 8. krogu Mednarodne lige z 2:1 premagali VTZ Slavijo. ZM Olimpija je napolnila mrežo Ujpesta (6:0).
Železarji so prevzeli vodstvo na lestvici. David Rodman je dosegel edini gol v prvi tretjini, Aleš Kranjc pa je z modre črte povišal na 2:0. Dejan Kontrec je v 29. minuti ob igralcu več izid znižal. V zadnjem delu sta se izkazala vratarja Robert Kristan in Matej Mišič.

ZM Olimpija najbolje letos
Ljubljančani so z najboljšo predstavo letos povsem nadigrali Madžare. Pri gostih je v prvi tretjini blestel vratar Bernei. V 23. minuti je po podaji Martina Pirnata zadel Nik Zupančič, tik pred koncem drugega dela je bil natančen še Vedlin. V zadnjih 20 minutah so zmaji popolnoma prevladovali in napovedali zanimiv ljubljanski derbi v torek, ko v Tivoli prihaja VTZ Slavija.

8. krog:
ZM OLIMPIJA
- UJPEST 6:0 (0:0, 2:0, 4:0)
Zupančič 23., Vedlin 39., Mušič 42., Cvetek 42., Slak 57., Šivic 58.

ACRONI JESENICE - VTZ SLAVIJA 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

ALBA VOLAN 6 2 0 1 3 7
MEDVEŠČAK ZAGREB 6 2 0 0 4 6 * - zmaga po podaljšku/kaz. strelih * - poraz po podaljšku/kaz. strelih