Za vodilne Ljubljančane, ki so v sredo v Tivoliju premagali najbližjega zasledovalca na lestvici in lanskega finalista Pustertal, je to prvi poraz v rednem delu po 20. septembru in skupno peti v sezoni. Dvakrat so bili neuspešni po podaljšku oziroma izvajanju kazenskih strelov.

Strelci za zmaje Koren, Orehek in Jezovšek
Olimpija je prvi zadetek prejela v tretji minuti, na začetku druge tretjine pa so gostje vodili že s 3:0. Gal Koren je znižal na 3:1, druga dva zadetka za 6:2 in 6:3 pa sta prispevala Janez Orehek in Žan Jezovšek. V vratih je bil Tilen Spreitzer, saj je prvi vratar Žan Us zbolel. V 42. minuti je prejel že peti zadetek, ukanil ga je Aljaž Predan in Gregor Polončič se je odločil za menjavo v vratih, priložnost je dobil Nal Kavčič. Razmerje v strelih na vrata je bilo 37:27.

Pred -jem Olimpijo je več kot štirinajstdnevni premor zaradi svetovnega prvenstva do 20 let. Naslednja tekma jo čaka 17. decembra v Celovcu, tri dni pozneje pa na Jesenicah sledi drugi slovenski derbi v tej sezoni.

20. decembra derbi Jesenice – Olimpija
Jeseničani so v Canazeiju doživeli enajsti poraz v sezoni. Zadela sta Gašper Glavič (22.) za 2:1 in Miha Brus (52.) za 4:2. Gorenjci so po dobri polovici rednega dela Alpske lige na 13. mestu v osemnajstčlanski ligi. Do šestega mesta, ki vodi v končnico, imajo sedem točk zaostanka. Tudi Jeseničani bodo imeli zdaj premor do 17. decembra. Nato jih čakata dve domači preizkušnji; najprej proti mladi ekipi Salzburga, 20. decembra pa s -jem Olimpijo.