Mitja Šivic je v 4. minuti popeljal Ljubljančane v vodstvo. Foto: RTV SLO
Acroni Jesenice
Acroni Jesenice bodo lahko same izbirale, koga želijo za nasprotnika v finalu. Foto: RTV SLO

Slavija, ki je s 6:1 zanesljivo opravila z Alfo (in ves čas spremljala, kaj se dogaja na tivolskem ledu), ima zdaj težko nalogo, saj bo morala v petek za svoj tretji nastop v velikem finalu na Jesenicah vsaj remizirati.

30 obramb Mohoriča
Ljubljančani so si na večnem derbiju odločilno prednost priigrali že v prvi tretjini, ko sta ob številnih jeseniških izključitvah zadela Mitja Šivic in Andrej Tavželj. Damjan Dervarič je Jeseničane v 42. minuti vrnil v igro. Prvaki so pritisnili in bi pred zadnjo tretjino skoraj izenačili. Najlepšo priložnost je s kazenskega strela zapravil Tomaž Razingar. Klemen Mohorič, s 30 obrambami med junaki tekme, je strel ubranil. Odločilni gol za gostitelje je dosegel Gregor Slak v 42. minuti. Vsi Olimpijini goli so bili doseženi z igralcem več.

Jeseničanom izenačenje ni uspelo
Z izjemnim zadetkom v 57. minuti je za napeto končnico poskrbel Anže Terlikar, vendar se rezultat do konca le ni spremenil, čeprav so Jeseničani poskušali vse in iz igre potegnili vratarja Gabra Glaviča (26 obramb). Jasno je, da železarji niso bili tako motivirani za zmago, a očitki, da so nalašč izgubili (v želji, da bi v finalu dobili privlačnega tekmeca), niso na mestu. V letošnji sezoni je to šele druga zmaga ZM Olimpije proti velikemu tekmecu.