Sekundo po zadnjem golu se je začelo 'obleganje' Brooksa Orpika, ki je na svoji 709. v karieri (tako redni del kot končnica) dosegel šele 12. gol. Foto: Reuters

Otočani so trikrat vodili, a so jih Pingvini vselej ujeli, nazadnje v 55. minuti, ko je okoli gola zadrsal Jevgenij Malkin in lepo podal Paulu Martinu, ki je zadel za 3:3. Strelec je imel precej sreče, saj se je plošček od Fransa Nielsena preusmeril v gol.

Vsega je bilo konec v 8. minuti podaljška, ko je Malkin v napadalni tretjini ukradel plošček, s pravim projektilom od daleč pa je zadel Brooks Orpik, ki je zadel prvič po postu, dolgem 106 tekem!

"To je res dober občutek. Pred menoj je bilo precej gneče, veliko teles je bilo na poti, želel sem le najti pravi kot. Želel sem udariti z vso močjo, na srečo je plošček pristal v mreži," se je zadnjih sekund serije spominjal 32-letni Orpik.

Liga NHL, končnica, 1. krog, vzhod:
NY Islanders (8) - PITTSBURGH (1) - 2:4
3:4 (2:1, 0:1, 1:1)
Tavares 6., McDonald 20., Grabner 43.; Iginla 8., Dupuis 31., Martin 55., Orpik 68.

SAN JOSE (6) - Vancouver (3) - 4:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.