Marian Hossa je zabil 2. in 3. gol v seriji. Foto: Reuters
Sidney Crosby
Prvi zvezdnik lige Sidney Crosby je zbral dve točki (gol in podaja). Foto: Reuters

Blackhawksi so na peti tekmi premagali Minnesoto s 5:1. Odločilen je bil niz sedmih minut v srednji tretjini, ko so zabili tri gole in ušli v prednost s 4:1. Dva gola je zabil Marian Hossa.

"Dobro je, da smo občutili končnico. To ni redni del sezone, kjer smo osvojili vse, kar se je osvojiti dalo, a pred nami je nov velik cilj, za katrerega igramo. Razjezimo se in posezimo po znanem cilju," je v metaforah razlagal trener Chicaga Joel Quenneville.

Senatorji po šestih letih spet dobili serijo
Ottawa je v gosteh ugnala Montreal kar s 6:1. Dva gola je zabil Cory Conacher, vratar Craig Anderson pa je zaustavil 33 strelov. Senatorji so tako dobili prvo serijo v končnicah po letu 2007, ko so se ustavili šele v velikem finalu.

"Letos nam nihče ni pripisoval nobenih možnosti, sploh zaradi številnih poškodb. Dokazali smo jim, da se motijo," je bil zadovoljen Daniel Alfredsson, ki je le eden od štirih hokejistov, ki je leta 2007 igral v velikem finalu in je še ostal med Senatorji.

Vokoun polovil vseh 31 strelov
Pittsburgh je ugnal NY Islanderse s 4:0 in zdaj v zmagah vodi s 3:2. Pingvini so v sedmih minutah zabili tri gole in si zagotovili zmago. Tomas Vokoun je prvič po letu 2007 začel tekmo končnice in se za zaupanje zahvalil z 31 obrambami, s čimer je bil izbran za igralca večera.

Liga NHL, končnica, 1. krog, vzhod:
PITTSBURGH (1) - NY ISLANDERS (8) - 3:2
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Kennedy 28., Murray 29., Crosby 35., Letang 46.
Obrambe: Vokoun 31; Nabokov 23, Poulin 4.
Montreal (2) - OTTAWA (7) - 1:4
1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Subban 20.; Smith 3., Conacher 13., 53., Turris 32., Alfredsson 47., Condra 57.
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Hossa 16., 27., Kruger 24., Shaw 31., Sharp 47.; Mitchell 31.
Obrambe: Crawford 21; Harding 15, Kuemper 13.
Petek:
DETROIT (7) - ANAHEIM (2) - 2:3

LOS ANGELES (5) - ST. LOUIS (4) - 3:2

SAN JOSE (6) - Vancouver (3) - 4:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.