Hokejisti Olimpije so uspešno prestali test pred derbijem z Jesenicami, ki bo v petek ob 17.30 v Tivoliju. Foto: RTV SLO

Založani so po prvi tretjini zaostajali z 1:3, nato pa v drugih 20 minutah zaigrali kot prerojeni in s tremi zadetki, dvema ob številčni premoči, povedli s 4:3.

Madžari so izenačili v 44. minuti, le tri minute pozneje pa je ob igralcu manj za končnih 4:5 zadel Ladanyji. V 58. minuti je priložnost za izenačenje zapravil Uroš Peruzzi, ki mu je gostujoči vratar obranil kazenski strel.

V drugem slovensko-madžarskem obračunu je Olimpija z zadetkoma Gregorja Slaka in Nika Zupančiča z 2:0 premagala Dac. Ljubljančani so bili večji del srečanja boljši nasprotnik, gostitelji pa so ogrožali vrata Klemna Mohoriča le ob številčni premoči. Še posebej vroče je bilo v prvi tretjini, ko so imeli Madžari na ledu dva igralca več. Olimpija je povedla po lepem samostojnem prodoru Slaka, zmago pa je ob igralcu manj zagotovil Zupančič.

Jeseničani so prosti dan v Mednarodni ligi izkoristili za zmago v državnem prvenstvu. V jeseniškem dvoboju so bili s 7:0 boljši od Hit Casinoja.

DAC - ZM OLIMPIJA 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)