Luka Ulamec je zadel za 7:0, Žan Jezovšek pa je bil igralec tekme s tremi goli in štirimi podajami. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Že v soboto je Olimpija v Linzu zmagala 0:7 in tudi tokrat hitro nakazala, da se obeta podoben scenarij. Le pol minute je minilo, ko je Gal Koren dosegel svoj deveti gol sezone (podajalca: Luka Zorko in Žiga Pešut). Enosmerni promet je bil očiten: v manj kot petih minutah je Olimpija streljala devetkrat.

Olimpija je povedla že v 31. sekundi, do konca pa Steel Wingsu Linz zabila še 11 golov. Po najvišji zmagi sezone so igralci misli hitro preusmerili k sredi, ko v Tivoli prihaja Pustertal. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Na začetku 9. minute je Anže Ropret zadel po podaji Jezovška, v 12. minuti pa se je Žan Jezovšek še sam vpisal med strelce, ko je kaznoval napako gostujoče obrambe. Podajalec je bil 17-letni Žiga Mehle, najboljši strelec DP-ja do 19 let (13 golov in 15 podaj), ki je debitiral v Alpski ligi in tako dosegel svojo prvo točko.

Po prvi tretjini (3:0) je bilo razmerje v strelih 21:3, okrog 500 gledalcev v Tivoliju pa je v nadaljevanju videlo še bolj učinkovito igro slovenskih prvakov, ki so drugo tretjino dobili s 4:1, zadnjo pa s 5:0. Jezovšek je dosegel še dva zadetka (v 24. minuti za 5:0 in na začetku zadnje tretjine za 8:1), zbral pa je tudi štiri podaje. Sredi druge tretjine je Luka Ulamec zadel za 7:0 z igralcem manj, dobro minuto pozneje pa so gostje edinkrat premagali Žana Usa.

Pustertal bo precej višja ovira
12:1 pomeni najvišjo Olimpijino zmago sezone. Razmerje v strelih je bilo 53:16. Zeleno-beli so bili z mislimi že pri sredi, ko v Tivoli (19.15) prihaja Pustertal. Gre za ponovitev finala lanske sezone (v zmagah je bilo 4:3 za Olimpijo, potem ko so Južni Tirolci vodili že s 3:1).

Polončič komaj čaka na začetek tekme
"Obe tekmi z Linzem, ki je precej slabši tekmec, smo vzeli resno. Skušali smo bolj direktno igro na vrata, hitre vhode v tretjino, vse moči smo usmerili proti vratom. Imeli smo velike težave z učinkovitostjo in ti dve tekmi sta nam prišli prav," je pojasnil trener Gregor Polončič.

Ponosen je bil na debi Mehleta. "Zelo sem zadovoljen z igro Mehleta. Spremljam ga že kar nekaj časa in zares je velik talent. Čaka ga še veliko dela, da bo lahko igral redno za člansko ekipo."

"V sredo se obeta izredna tekma, komaj čakam, da se začne. Pustertal je organizirana ekipa, ki dela zelo malo napak. Pritisniti bo treba od začetka tekme, če želimo doseči novo zmago," je še dodal 38-letni strokovnjak.

Zmaji v odličnem položaju
Olimpija je izgubila uvodni dve tekmi rednega dela Alpske lige proti KAC-u doma (0:1) in na Dunaju z 0:2, nato pa po 60 minutah ni izgubila niti enkrat več. Zmaji so v odličnem položaju v boju za preboj med najboljšo šesterico, ki si bo že 1. februarja zagotovila nastop v končnici.