Rok Tičar je v 12. minuti ukanil Ondreja Pavelca. Foto: EPA
Petr Koukal
Petr Koukal je z igralcem manj po protinapadu zadel za vodstvo Češke. Foto: EPA
Ondrej Pavelec
Češki vratar Ondrej Pavelec je bil v sijajni formi. Izbran je bil za najboljšega igralca tekme. Foto: Reuters
Slovenci po porazu s Čehi in pred tekmo s Švedi
Slovenci tudi petič ostali praznih rok

Slovenci imajo po petih tekmah le točko, do konca prvenstva pa jih čakata še zelo težki tekmi s Švedi in Kanadčani.

Sabolič izenačil po uvodnem šoku
V 6. minuti so imeli risi igralca več, na kazenski klopi je sedel Jirži Novotny, plošček se je nesrečno odbil in Petr Koukal je sam zadrsal pred Kristana, ter ga rutinsko matiral. V 7. minuti je strel Roka Tičarja vratar Ondrej Pavelec še uspel odbiti, Robert Sabolič pa je plošček poslal v prazno mrežo.
Pavelec reševal Čehe
V 10. minuti je Rok Pajič sam zadrsal proti vratom in v sredini sijajno zaposlil Tomaža Razigarja, ki pa je meril naravnost v Pavelca. Dve minuti zatem je Sabolič našel Tičarja, ki je zadel za 2:1. Slovenci so se odlično borili, v predzadnji minuti uvodne tretjine so bili ob igralcu manj dvakrat sami pred Pavelcem, ki pa se je izkazal predvsem ob strelu Žige Jegliča. Kazen je sledila 43 sekund pred koncem prvega dela, ko je Jirži Hudler ob "power playu" matiral Kristana z natančnim strelom ob vratnici.
V drugi tretjini so bili Čehi nevarni predvsem ob "power playu", Slovenci so se dvakrat ubranili z igralcem manj, ko sta bila na kazenski klopi Sabahudin Kovačević in Sabolič. Slovenci so si pripravili kar nekaj zrelih priložnosti, Tičar znova ob igralcu manj, pa Jeglič, Boštjan Goličič in Žiga Pance niso bili natančni. Ob nevarnem strelu Hudlerja se je izkazal Kristan, ki je imel tudi nekaj sreče, ko se plošček, za katerega ni natančno vedel, kje je, ni odvalil v gol.
Risom na koncu pošle moči
V 46. minuti je bil Kovačević znova izključen zaradi spotikanja. Že po 13 sekundah je Zbynek Michalek z modre črte izkoristil podajo Jakuba Voracka. Risom so v zadnjih desetih minutah pošle moči. Pet minut pred koncem so sodniki zelo strogo izključili Panceta, kar je izkoristil Novotny. Razmerje v strelih na vrata je bilo 35:25 v korist Čehov, ki so bili leta 2010 v Nemčiji nazadnje svetovni prvaki, na zadnjih dveh prvenstvih pa so se okitili z bronom.
Proti Rusom in Slovakom v veliki dvorani Bolšoj
Po sestanku predstavnikov nacionalnih olimpijskih komitejev so določili natančen urnik tekem hokejskih reprezentanc na olimpijskem turnirju v Sočiju 2014. Slovenija se bo v četrtek, 13. februarja 2014, ob 16.30 po lokalnem času pomerila z Rusijo. V soboto, 15. februarja, bo ob 12. uri tekma Slovenija - Slovaška, prav tako v dvorani Bolšoj, v nedeljo, 16. februarja, pa bo ob 16.30 v manjši dvorani Šajba še tekma Slovenija - ZDA.