Aleksander Ovečkin se z Mihajlom Sergačjovom veseli gola za 3:1. Foto: Reuters

Švedska je v Bratislavi povedla v 8. minuti. Marcus Pettersson je sprožil z modre črte, pred vrati pa je Gabriel Landeskog v zraku preusmeril plošček za hrbet vratarja Andreja Vasilevskega. To je bil tudi izid uvodne tretjine, v kateri so bili Švedi boljši nasprotnik, o čemer priča tudi razmerje strelov – 10:5.

Gabriel Landeskog je v 8. minuti povedel Švede v vodstvo, a nadaljevanje je pripadlo Rusom. Foto: Reuters
Landeskog povedel Švedsko v vodstvo

Ruski vihar v drugi tretjini: šest golov v švedski mreži

Rusija je v drugi tretjini zaigrala precej bolje in zasenčila Švede. Že v prvi minuti nadaljevanja je Artjom Anisimov z močnim strelom za levo vratnico matiral Jakoba Markströma. V 25. minuti je Mihail Sergačjov sprožil z modre črte, pred vrati je mojstrsko reagiral Jevgenij Dadonov in plošček že v padcu in z enim od švedskih branilcev "na hrbtu" preusmeril za hrbet Markströma. Piko na i ruskemu preobratu pa je v 29. minuti postavil Aleksander Ovečkin, ki je po mojstrski povratni podaji Jevgenija Malkina sprožil projektil pod prečko Markströma.

Rusi Švedom v 2. tretjini zabili šest golov

Grigorenko in Malkin zadela v razmiku pol minute

A to še ni pomenilo konec ruskega "blitzkriega". Kiril Kaprizov je v 35. minuti po dobljenem sodniškem metu s strelom med nogami ukanil Markströma, nato pa sta ga v 38. minuti v razmiku 30 sekund ukanila še Mihail Grigorenko in Jevgenij Malkin za glede na razmerje sil v prvi tretjini "neverjetnih" 6:1. Markström bi predvsem pri zadnjih treh golih lahko posredoval bolje. "Tri krone" so v zadnji tretjini, ki so jo dobile s 3:1, le omilile poraz. Razmerje strelov je bilo sicer 37:34 za Švede.

Zadetki iz tretje tretjine tekme Rusija – Švedska

Kanadčanom prvo mesto v skupini A
V drugem derbiju večera je Kanada s 3:0 premagala ZDA in osvojila prvo mesto v skupini A. Pred tem je v popoldanskih torkovih dvobojih Nemčija s 4:2 ugnala Finsko, Slovaška z 2:1 Dansko, Češka s 5:4 Švico, Latvija pa s 4:1 Norveško.

Četrtfinale v četrtek
Četrtfinalni pari so tako Kanada – Švica, Finska – Švedska, Češka – Nemčija in Rusija – ZDA. Četrtfinale bo na sporedu v četrtek.

Jared McCann je v severnoameriškem derbiju povišal na 3:0 za Kanadčane, ki so s 36:28 "nadstreljali" Američane. Foto: Reuters