Jonathan Marchessault (levo) in Mark Stone se veselita gola Stona za 2:0 v 17. minuti. Stone je bil s tremi goli prvi strelec tekme. Foto: Reuters

Kanadčani so bili v Košicah vsaj za razred boljši tekmec. Mrežo Nemcev je že v 3. minuti načel Thomas Chabot ob prednosti igralca več. Sledil je šov Marka Stona, ki je s tremi zaporednimi goli poskrbel za vodstvo s 4:1 (častni gol za Nemce Yasin Ehliz) po dveh tretjinah.

Trije goli Kanade v dobrih dveh minutah
V zadnjem delu so "javorovi listi" dokončali delo. Med 43. in 46. minuto so dosegli tri gole, dva Anthony Mantha. Še posebej lep je bil tisti za 5:1 (glej video). Piko na i kanadski zmagi je v 54. minuti ob igralcu manj postavil Anthony Cirelli. Končno razmerje strelov je bilo kar 49:16 za Kanado, ki so si že zagotovili četrtfinale. Preboja med najboljšo osmerico so se sicer že pred tekmo veselili tudi Nemci in Finci, saj so ZDA v prvi tekmi dneva s 7:1 strle Dansko.

Mojstrski gol Anthonyja Manthe za 5:1

Peta zmaga Rusije
Poleg Fincev, Nemcev in Kanadčanov so si četrtfinale zagotovili tudi Rusi v skupini B, ki so za peto zaporedno zmago ugnali Latvijo s 3:1. Oskars Cibulskis je v 11. minuti zadel za vodstvo Latvijcev, nato pa so Rusi v drugi tretjini z goli Dimitrija Orlova, Nikite Guseva in Nikite Kučerova preobrnili izid. Razmerje strelov je bilo 33:27 za Ruse.

Rusija je v Areni Ondreja Nepele v Bratislavi zmagala petič zapored in si zagotovila četrtfinale.  Foto: EPA
Rusija je v Areni Ondreja Nepele v Bratislavi zmagala petič zapored in si zagotovila četrtfinale. Foto: EPA

Švedi dobili derbi s Švicarji
V večernem derbiju skupine B je Švedska s 4:3 strla do tega kroga še neporaženo Švico. Odločilni gol je v 52. minuti dosegel Oliver Ekman-Larsson. Razmerje strelov je bilo 29:24 za Švede, ki so tako kot Švicarji in Čehi že v četrtfinalu.