Hokejisti Los Angelsa (na fotografiji branilec Matt Roy) so Edmonton premagali drugič zaporedoma za vodstvo v seriji s 3:2.  Foto: Reuters
Hokejisti Los Angelsa (na fotografiji branilec Matt Roy) so Edmonton premagali drugič zaporedoma za vodstvo v seriji s 3:2. Foto: Reuters

Mrežo je na tekmi v Kanadi že v 4. minuti načel Troy Stecher, ki je z diagonalnim strelom z desne strani premagal domačega vratarja Mika Smitha. Gostitelji so na uvodu druge tretjine izid izenačili, Zack Kassian je po natančni podaji Connorja McDavida izza gola plošček pospravil v mrežo.

Connor McDavid je na uvodu zadnje tretjine izkoristil prednost igralca več na ledu in zmanjšal zaostanek za Los Angelesom na –1 (2:3). Foto: Reuters

A veselje navijačev Edmontona ni trajalo pretirano dolgo, sredi druge tretjine je za novo vodstvo Kingsov poskrbel Kempe. Ta je po podaji Anžeta Kopitarja zadel z desne strani in dosegel svoj krstni zadetek v končnici Lige NHL. Na 3:1 je dobre štiri minute pozneje povišal Andreas Athanasiou, ki je po prestreženi podaji Dustina Browna iz bližine zadel pod prečko.

Edmonton je na uvodu zadnje tretjine izkoristil power play in zmanjšal zaostanek, a je sredi tretjine Phillip Danault poskrbel za vnovično prednost +2. Po izključitvi Ryana McLeoda so Kingsi dlje časa pletli mrežo okrog domačega gola, 29-letni napadalec je Smitha premagal s strelom med nogama.

Kalifornijcem je kazalo zelo dobro, a sledila je velika vrnitev domače ekipe. Leon Draisaitl je v 53. minuti v igri z igralcem manj premagal Jonathana Quicka za 4:3, isti igralec je izid pet minut pred iztekom rednega dela srečanja izenačil, potem ko je po McDavidovi podaji v igri z igralcem več zadel ob drugi vratnici.

Tekma se je prevesila v podaljšek, v katerem pa so zadnjo besedo imeli hokejisti Los Angelesa. Po dobri minuti se je Kempe na desni strani dokopal do ploščka, zdrvel v protinapad, preigral Smitha in mojstrsko zadel za veliko zmago v gosteh. Šesta tekma serije je na sporedu v noči iz četrtka na petek v Los Angelesu.

Edmonton brez prvega branilca na tekmi za preživetje

Peto tekmo serije Edmonton – Los Angeles je zaznamovalo kar nekaj preostrih potez Naftarjev. Zaradi udarca z glavo bo Edmonton na 6. tekmi za preživetje v končnici igral brez prvega branilca. Darnell Nurse je ob izteku 2. tretjine ob igralcu manj po obrambi svojega vratarja namerno z glavo udaril Phillipa Danaulta. Zaradi nevarne igre je bil Nurse deležen zaslišanja s strani disciplinske komisije, kar je nakazalo vsaj eno tekmo suspenza do maksimalno petih.

Dodatno je bil Zack Kassian kaznovan z najvišjo možno globo 5 tisoč dolarjev zaradi naleta s palico v hrbet branilca Seana Durzija. Brez kakršnekoli kazni pa jo je odnesel Evander Kane, ki je podelil vsaj dva nevarna udarca.

Liga NHL, končnica

Hokejisti Caroline so napolnili mrežo Bostona. Foto: Reuters

Vzhod, 1. krog:
CAROLINA – BOSTON 3:2
5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Slavin 7., DeAngelo 13., Jarvis 36., 44., Trocheck 57.; Clifton 51.
Obrambe: Raanta 33; Swayman 33.

TORONTO – TAMPA BAY 3:2
4:3 (0:2, 1:0, 3:1)
Tavares 24., Rielly 44., Nylander 45., Matthews 54.; Stamkos 6., Hedman 7., McDonagh 49.

2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Kaprizov 14., 18.; O'Reilly 5., Saad 36., Tarasenko 42., 43., 59.
Obrambe: Fleury 27; Binnington 30.

St. Louis je v gosteh s 5:2 odpravil Minnesoto. Nesporni junak tekme je bil Vladimir Tarasenko, ki je v zadnji tretjini dosegel hat-trick. Foto: AP

EDMONTON – LOS ANGELES 2:3
* 4:5 (0:1, 1:2, 3:1)
Kassian 23., McDavid 33., Draisaitl 53. 56.; Stecher 4., Kempe 30. (Kopitar), 62., Athanasiou 34., Danault 52.
Obrambe: Smith 38; Quick 24.