Remco Evenepoel je bil daleč najmanjši predstavnik na zmagovalnem odru, mavrična majica mu je bila precej prevelika. Foto: Reuters
Sorodna novica Ura resnice prinesla tudi spoznanje, da je treba končno spočiti telo

Pogačar je začel kar solidno, na prvem vmesnem času je imel 14. čas s 36 sekundami zaostanka za najhitrejšim Filippom Ganno. Na drugem vmesnem času je bil (delno tudi zaradi vetra v prsi) že preveč zadaj, da bi še lahko računal na izboljšanje lanskega šestega mesta iz Woolongonga. Prav je imel, ko je opozarjal, da mu trasa ne ustreza in da je bolj po meri specialistov za kronometer. Opaziti je bilo tudi, da v nogah ni prave svežine, kar je razumljivo, potem ko je šel v nedeljo na nepozabni cestni dirki ob osvojitvi brona močno v rdeče območje in je bil popolnoma izmučen.

Tadej Pogačar v prvem delu današnjega kronometra. Foto: Reuters

Do avgusta je neslo, več ne
"Sem kar razočaran, a očitno po tej sezoni telo potrebuje počitek. Danes sem to spoznal. V nedeljo sem dal vse, kar je bilo v meni. Kaže, da je to to za letos. Potrebujem oddih, letos ga še nisem imel. Do avgusta je neslo, več ne (izjave po dirki tukaj).

Prvo zlato za Belgijo na kronometrih
Evenepoel je veljal za velikega favorita in je potrdil, da ima pred Dirko po Španiji močne noge, čeprav se na cestni dirki ni vključil v boj za medalje. Ključno razliko je naredil med prvim in drugim vmesnim časom, ko je bil 16 sekund hitrejši od Ganne. Belgija ima prvič v zgodovini kolesarja, ki je v vožnji na čas osvojil mavrično majico!

Razplet kronometra za medalje SP-ja v Glasgowu
Pogačar: Po 10 km se noge niso več dobro vrtele, potrebujem počitek

Najstnik do medalje!
Pri 23 letih in petih mesecih je Evenepoel najmlajši svetovni prvak v zgodovini. Italijan Filippo Ganna je dvema naslovoma svetovnega prvaka dodal srebrno medaljo, velika zgodba pa je 19-letni Valižan Joshua Tarling (sicer član Ineosa), ki je bil lani v kronometru svetovni prvak med mladinci, zdaj pa se je že uveljavil med elito. Na članskih SP-jih se je prvič zgodilo, da bi kak najstnik osvojil medaljo.

Van Aert peti
Tarling, ki bi lahko na letošnjem SP-ju seveda tekmoval v konkurenci do 23 let, a se je raje odločil za člansko dirko, je za Evenepoelom zaostal 48 sekund. Povprečne hitrosti so bile zelo velike, več kot 50 km/h pri najboljših. Eden od favoritov Wout van Aert je ostal brez medalje, osvojil je peto mesto. Očitno vsi tisti, ki so krojili vrh na nedeljski cestni dirki v Glasgowu, danes niso mogli do medalj. Slovenija ima s Primožem Rogličem v kronometru eno medaljo, srebro iz Bergna leta 2017.

Trasa kronometra. Foto: Organizator
Izidi drugega vmesnega časa. Foto: MMC RTV SLO
Izidi prvega vmesnega časa. Foto: MMC RTV SLO