J. R. Smith je iz igre metal 7/15. Foto: Reuters
LeBron James in Dwyane Wade
LeBron James in Dwyane Wade sta ponesla Miami do nove zmage. Foto: Reuters

Kelti so spet prikazali le en soliden polčas, na odmor so tako odšli s prednostjo 48:42. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili z 32:11. Carmelo Anthony je v tem obdobju dosegel 13 od svojih 34 točk. Boston je v drugem polčasu dosegel le 23 točk, iz igre pa metal 19-odstotno.

"Vemo, kakšna ekipa smo. Vemo, da smo zelo dobri v obrambi in mislim, da smo v drugem polčasu to zelo dobro pokazali," je bil dobre volje Anthony. Na drugi strani pa je trener Bostona Doc Rivers razmišljal: "V prvem polčasu smo dobro igrali, a so nekako držali stik z nami. Skušali smo jim zadati odločilni udarec, a so se nekajkrat izmaknili. No, v drugem polčasu pa smo sami prejeli odločilni udarec. In to kar nekajkrat."

Vročica ušla z delnim izidom 12:0
Z 2:0 v zmagah zdaj vodi tudi Miami, ki je brez večjih težav odpravil Milwaukee z 98:86. Bucksi so sicer prikazali boljši odpor kot na prvi tekmi. Pred začetkom zadnje četrtine je Miami vodil le s tremi točkami razlike (68:65), na začetku zadnje četrtine pa je v dobrih dveh minutah z delnim izidom 12:0 odločil zmagovalca.

"Nismo igrali tako, kot smo želeli, a v zadnji četrtini smo pokazali, iz kakšnega testa smo," je bil zadovoljen LeBron James, ki je imel tokrat "miren" večer, saj je dosegel 19 točk. S tem se je končal njegov niz 22 tekem v končnici, ko je vselej dosegel vsaj 20 točk. Do zdaj je njegova ekipa 10-krat v seriji vodila z 2:0 in nato vselej napredovala. Še dve točki več je dosegel Dwyane Wade.

Denver doma izgubil po treh mesecih
Golden State je v gosteh premagal Denver s 131:117 in serijo izenačil na 1:1. Nuggetsi so s tem v svoji dvorani izgubili prvič po več kot treh mesecih. Odločilno razliko je prispevala začetna peterka Warriorsov, ki je bila od domače boljša s 107:55.

Liga NBA, končnica, 1. krog, vzhod
MIAMI
(1) - MILWAUKEE (8) - 2:0
98:86 (25:23, 22:20, 21:22, 30:21)
Wade 21, James 19, Bosh, Battier in Anderson po 10, Chalmers 9, Allen in Cole po 7, Haslem 3, Anthony 2; Ilyasova 21, Dunleavy 16, Sanders 14, Daniles in Jennings po 8, Ellis 7, Mbah a Moute 6, Udoh, Redick in Ayon po 2.
NEW YORK (2) - BOSTON (7) - 2:0
87:71 (26:20, 16:28, 32:11, 13:12)
Anthony 34, Smith 19, Felton 16, Shumpert 6, Chandler, Martin in Kidd po 3, Novak 2, Prigioni 1; Pierce 18, Garnett 12 in 11 skokov, Green in Crawford po 10, Terry 9, Bass in Bradley po 6.
117:131 (28:26, 25:35, 27:35, 37:35)
Lawson (12 podaj) in Brewer po 19, Miller in Iguodala po 18, Chandler in Randolph po 14, McGee 7, Fournier in Faried po 4; Curry 30 in 13 podaj, Jack 26, Barnes 24, Thompson 21, Landry 9, Ezeli 7, Bogut 6, Green 5, Jefferson 3.
Sreda:
OKLAHOMA (1) - HOUSTON (8) - 1:0
SAN ANTONIO (2) - LA LAKERS (7) - 1:0
Četrtek:
MEMPHIS (5) - LA CLIPPERS (4) - 0:2
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.