Ben Simmons je iz igre metal 8/12. Foto: Reuters

Ključni mož je bil Ben Simmons, ki je drugič v končnici tega tekmovanja dosegel trojnega dvojčka (18 točk, 10 skokov in 12 podaj). Na prvi tekmi je delal ogromno napak, ostro občinstvo je tako Sixerse na prvi tekmi izžvižgalo, kar je Simmonsa po tekmi ujezilo. Na drugi je igral precej bolje, za kar so ga navijači glasno nagradili.

Do mesta čuti veliko ljubezni
"Samo poskušal sem biti to, kar sem," je bil po tekmi zadovoljen Simmons in se z mislimi vrnil na prvo tekmo: "Seveda sem razmišljal o žvižgih navijačev. Do tega mesta čutim veliko ljubezni."

V tretji četrtini dosegli 51 točk
Prvi polčas je bil sila izenačen, saj so ga gostitelji dobili le s točko razlike, po vrnitvi iz slačilnic pa so dobesedno leteli, saj so tretjo četrtino dobili z 51:23. Največ točk je sicer dosegel Joel Embiid (23 točk in 10 skokov). Pri Netsih je bil strelsko najbolj razpoložen Spencer Dinwiddie (19).

DeMarcus Cousins je takole že na začetku tekme odkorakal iz Oracle Arene. Foto: Reuters

Clippersi izenačili na 1:1
Presenečenje so pripravili košarkaji LA Clippersov, ki so v gosteh premagali Golden State s 135:131 in izid v seriji izenačili na 1:1. Ekipa iz Los Angelesa je zmagala po zaostanku 31 točk, kar je največji preobrat v zgodovini končnice Lige NBA.

Cousins že v 4. minuti zapustil igro
Po dobrih treh minutah so Bojevniki zaradi poškodbe noge ostali brez DeMarcusa Cousinsa. Pri prvakih se bojijo, da je njihov center s tem že končal sezono. 28-letnik si je lani januarja poškodoval ahilovo tetivo, na parket pa se je vrnil skoraj eno leto pozneje.

Williams dosegel 36 točk
Kljub poškodbi je dolgo kazalo na prepričljivo zmago gostiteljev, ki so polčas dobili s 73:50. Clippersi so po vrnitvi iz slačilnice začeli topiti razliko, v končnici je bil izjemno razigran Lou Williams (36 točk), ki je 70 sekund pred koncem izenačil na 128:128. Žogo je v svoje roke vzel Steph Curry in s trojko gostitelje povedel v vodstvo s 131:128.

Steph Curry je za tri točke metal 5/11. Foto: Reuters

Curry zgrešil ključno trojko
A Clippersi se niso predali, Williams je z bližine razliko znižal na vsega eno točko, za Bojevnike pa je nato trojko zgrešil Klay Thompson. Na drugi strani je Landry Shamet zadel trojko, s katero so Clippersi 16 sekund pred koncem povedli s 133:131. Odgovornost je na domači strani prevzel Curry, a je sam zgrešil trojko.

"Tega rekorda (zmaga po zaostanku 31 točk) res nismo želeli, a ga bomo seveda vzeli. Ko enkrat zaostajaš za 12 točk, je blizu zaostanek 10 točk in tako naprej. Sem eden tistih, ki verjame in v taki situaciji lahko doseže precej košev," se je smejalo Williamsu.

Lou Williams je bil gonilna sila preobrata. Foto: Reuters

Rivers: Pomemben je naš duh
"Med odmoroma smo spremenili nekaj stvari in v tretji četrtini smo poleteli. Najbolj pomemben je bil naš duh, pomemben je bil prav vsak posameznik. Zaključek tekme mi je bil izjemno všeč," je bil navdušen trener Doc Rivers.

Liga NBA, končnica, 1. krog

Vzhod:
PHILADELPHIA (3) - BROOKLYN (6) 1:1
145:123 (34:28, 31:36, 51:23, 29:36)
Embiid 23 (8/12 iz igre) in 10 skokov, Harris 19, B. Simmons 18 (8/12 iz igre), 12 podaj in 10 skokov, Redick 17, Marjanović 16, Scott 15 (3/5 za tri); Dinwiddie 19, Russell 16, Hollis Jefferson 15.

131:135 (33:25, 40:25, 35:44, 23:41)
Curry 29, Durant 21, Looney 19, Thompson 17, Green 14; Williams 36 in 11 podaj, Harrll 25 in 10 skokov, Gallinari 24, Green 13, Shamet 12.

Torek:
DENVER (2) - SAN ANTONIO (7) 0:1
PORTLAND (3) - OKLAHOMA CITY (6) 1:0

Sreda:
HOUSTON (4) - UTAH (5) 1:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.