Izkušeni slovenski reprezentant je odigral najboljšo tekmo, odkar nosi dres Baskonie. Še posebej je bil razigran v drugi četrtini. 15 od 21 točk je dosegel v prvem delu. Blestel je z izvrstnimi prodori, ki jih je uspešno zaključeval oziroma je izsiljeval osebne napake. Za dve je metal 5/5, iz treh poskusov je bil dvakrat natančen izza črte, zadel pa je še pet od šestih prostih metov. V statistiko je dodal štiri skoke in podajo ter srečanje končal z indeksom 25. Kot vedno je svoje delo dobro opravil tudi v obrambi.

Valencia, ki gosti zaključni turnir španskega prvenstva, je ves prvi polčas vodila, imela tudi dvomestno prednost in na odmor odšla z devetimi točkami naskoka, v tretji četrtini pa jo je Baskonia ujela in pred zadnjimi desetimi minutami tudi povedla. Zadnji koš so Baski dosegli dve minuti in 40 sekund pred koncem, ko je trojko zadel Shavon Shields. Še dobra minuta je ostala, ko se je Valencia približala na -2.

Tornike Šengelia je nato zgrešil oba prosta meta, vmes sta bila izza črte na drugi strani neuspešna Jordan Loyd in Fernando San Emeterio, gruzijski krilni center, ki je bil sicer s 17 točkami drugi strelec tekme, pa je z osebno napako v napadu omogočil Valencii še eno priložnost. Dobrih 18 sekund je ostalo Valencii, znova pa je odgovornost prevzel Loyd, ki je ob sireni zgrešil trojko za zmago.

V finalu, ki bo v torek, Baskonio čaka Barca, ki ni imela težav z Burgosom (98:84). Katalonci so do zdaj 18-krat postali državni prvaki – 15-krat so slavili, odkar se igra Liga ACB –, Baski pa naskakujejo četrti naslov. Ekipi sta se v Valencii že pomerili. Barcelona je bila boljša z 81:75.

Prepelič najboljši strelec, Omić pa skakalec španske lige

Preostali trije Slovenci so sezono končali že po skupinskem delu. Razočaral je branilec naslova Real Madrid, ki je bil s tremi zmagami in dvema porazoma tretji. Anthony Randolph je v državnem prvenstvu v povprečju dajal dobrih osem točk na tekmo. Joventut je z dvema zmagama in tremi porazi zasede peto mesto v skupini. Klemen Prepelič je bil s povprečjem dobrih 22 točk na tekmo prvi strelec španske lige, uvrščen pa je bil celo v prvo peterko tekmovanja. Odlično sezono ima za sabo tudi Alen Omić, ki je bil s povprečjem 7,7 prvi skakalec prvenstva. Ob tem je dodajal še 10,8 točke.

Košarkar (klub)TekmaMi.Točke (met)Sk.Po.