Trio Patrick Beverley, Kawhi Leonard in Paul George se je v obrambi izmenjaval na Luki Dončiću ter ga po sanjskem tednu toliko onemogočil, da za spremembo ni bil ključni dejavnik tekme. Foto: Reuters

Tudi trojka Kristapsa Porzingisa s sredine igrišča ob izteku 1. polčasa za izid prvega dela (46:62) ni prebudila Dallasa. Teksašani niso bili dorasel tekmec LA Clippersom, ki odkrito merijo na naslov prvaka. Povsem drugačna pesem kot v nedeljo pri Houstonu, saj so Kalifornijci poprijeli v obrambi, sočasno pa Mavericksom nikakor ni stekel met iz igre (38 odstotkov, le 29 odstotkov za tri).

Imajo velikega talenta Luko, ki je odlično vodil svoje moštvo. Želeli smo se zoperstaviti njegovim metom, pokrivali smo ga z dvema ali celo tremi, da mu je bilo težje.

Kawhi Leonard o Luki Dončiću

Najbolj se je mučil igralec tedna na Zahodu Luka Dončić, ki je zgrešil vseh osem metov za tri točke. Torkov večer v American Airlines Centru je 20-letni Slovenec vseeno sklenil kot prvi strelec Dallasa z 22 točkami, k čemur je dodal 8 skokov in 6 podaj ter 3 ukradene žoge. A je Dončić v 34 minutah in pol igre tudi izgubil 7 žog in iz igre metal le 4/14, za tri točke 0/8, prosti meti 14/16 ter končal z razmerjem točk -7. Ob tem je sredi 3. četrtine pri 59:76 storil že 4. osebno napako, od tega dve v napadu, v preostanku tekme pa odigral samo še nekaj minut.

Clippersi odčitali Mavsom lekcijo
Po porazu je Dončić zapustil domačo dvorano brez izjav za medije, zato pa se je oglasil na Twitterju in zapisal: Bounce back!

"Prišli so na tekmo, kot bi si rekli: 'Hočemo jim izprašiti riti.' Imeli so boljši odnos do igre, kot smo ga imeli mi. Prejeli smo manjši udarec v usta. Gremo na naslednjo tekmo," je dogajanje na enostranski tekmi povzel Porzingis.

LA Clippersi, ki želijo odmerjati igralni čas in trud svojih nosilcev igre, so resno vzeli obračun s prvim presenečenjem Zahoda. Četrtič v sezoni sta skupaj zaigrala Kawhi Leonard in Paul George ter prikazala mojstrstvo v napadu in obrambi. V uvodu je eksplodiral PG13 s 17 točkami v 1. četrtini, končal s 26 in dodal kar 6 ukradenih žog v vsega 29 minutah igre. Do konca je Leonard, MVP zadnjega finala, zbral 28 točk za naziv prvega strelca tekme. Svoj lonček je pristavil še Lou Williams z 21 točkami.

Leonard: Pokrivali smo ga z dvema ali celo tremi
"Prišli smo osredotočeni, želeli smo si gostujoče zmage. Imajo velikega talenta Luko, ki je odlično vodil svoje moštvo. Želeli smo se zoperstaviti njegovim metom, pokrivali smo ga z dvema ali celo tremi, da mu je bilo težje. Mislim, da nam je uspelo,"
je Leonard za Fox Sports West opisal uspešno izvedeni načrt zaustavljanja Dončića. Vsekakor zgled preostalim tekmecem Dallasa, a kaj, ko redkokdo premore tudi tri tako vrhunske branilce za pokrivanje Ljubljančana, kot jih premorejo Clippersi.

Kawhi Leonard in Paul George sta skupaj odigrala le štiri tekme, vse štiri so Clippersi do zdaj tudi dobili. Zvezdnika sta si zadnji dve leti želela zaigrati skupaj, leta 2017 je George želel menjavo za odhod v San Antonio. Poleti je kocka padla na skupnem jadranju in prišlo je do menjave med LA Clippersi in Oklahomo, po kateri je George pristal v Los Angelesu. Foto: Reuters

Šov PG13 v 1. četrtini
Latvijec je sicer tudi odprl tekmo s trojko, Clippersi so zapravili prve tri napade, a vseeno povedli z 10:5. Pri domačih je Dončić zgrešil prve tri mete iz igre, do prvih točk je prišel s prostih metov, s prvim košem iz igre sredi 1. četrtine pa je izenačil na 12:12. Prvič so Mavsi povedli v 7. minuti po prodoru Tima Hardawaya (19:17). A prvi zaostanek je podkuril goste, ki so prevzeli vajeti in pobegnili na +7 (28:21). V prvem delu igre so Clippersi zadeli 7 trojk, Paul George 4, skupno pa je prispeval kar 17 točk (od skupno 26).