Luka Dončić in Goran Dragić sta bila med najboljšimi posamezniki tekme. Zdaj sta na štirih medsebojnih srečanjih izenačena. Foto: Reuters

Gostitelji so odlično začeli tekmo in prvo četrtino dobili z 39:30, toda v nadaljevanju se jim je ustavil met, pri Mavsih pa se je poleg Dončića razigral še Hardaway, ki je obračun v American Airlines Areni proti Miamiju, v dresu katerega je nekoč blestel njegov oče, sklenil z desetimi trojkami, s čimer je postavil osebni rekord. "Nekaj posebnega je, da imam to čast in privilegij, da lahko igram pod tem dresom," je dejal Hardaway. Namreč pod stropom domovanja Vročice visi dres z upokojeno 10, ki jo je nosil Tim Hardaway st.

Sorodna novica S prvim dvojnim dvojčkom sezone Dončića prekinjen niz porazov proti Miamiju

Pet trojk je dodal Luka, Dallas, ki je bil iz igre 53-odstoten, pa je izza črte metal 22/48. Takoj na začetku drugega polčasa so gostje prvič povedli z dvomestno razliko, ki je ob koncu tretje četrtine narasla na 21 in dvoboj je bil odločen. "Luka in Hardaway sta sposobna zadevati težke mete. Bili smo prepozni v rotaciji. Pustili smo jim preveč prostora in zadela sta res nekaj težkih metov. Potem samozavest naraste in je res težko braniti takšne igralce," je po tekmi povedal Dragić.

Dallas je z drugo zmago sezone nad Miamijem – januarja je bilo v American Airlines Centru 93:83 – skočil na peto mesto Zahoda. V boju za neposredno uvrstitev v končnico, kamor vodi prvih šest met, ima enak izkupiček kot Lakersi in zmago več ter poraz manj od sedmega Portlanda. Miami je na Vzhodu šesti, ima pa zmago več od sedmega Bostona, s katerim se bo na preostalih šestih tekmah rednega dela srečal še dvakrat. Dallas čaka še sedem tekem, najprej bo v petek ob 1.30 gostil Brooklyn. "Gremo iz dneva v dan in se skušamo čim bolj pripraviti na vsako tekmo, ki je pred nami. Igralci se zavedajo stanja na lestvici in vseh mahinacij. Moramo ostati osredotočeni in še naprej delati stvari, ki prinašajo uspeh," je dejal trener Mavsov Rick Carlisle.

To je bil četrti medsebojni dvoboj junakov EuroBasketa 2017 in najboljših slovenskih košarkarjev. Po dveh zmagah Dragića je zdaj dvakrat zapored slavil Dončić, ki sta mu tokrat le dve podaji zmanjkali do trojnega dvojčka, saj je v statistiko vpisal tudi 12 odbitih žog. Vročici se je poznala odsotnost obolelega Jimmyja Butlerja, medtem ko je Victor Oladipo izpustil že 14., Tyler Herro pa šesto tekmo zapored. Zadnjih šest od sedmih obračunov je Dallas odigral brez Kristapsa Porzingisa.

Košarkarji Miamija so agresivno pokrivali Dončića in ga ves čas skušali podvajati. Prisilili so ga v sedem izgubljenih žog, toda Luka je vseeno zelo dobro vodil napak Dallasa in uspešno izigraval domačo obrambo. Foto: Reuters

Udarno je srečanje začel Trevor Ariza, ki je zadel tri zaporedne trojke. Vmes je bil enkrat izza črte uspešen tudi Dončić, a, ko je po slabih dveh minutah igre met za tri zadel še Duncan Robinson, je Carlisle ekspresno posredoval s "timeoutom". Takoj zatem je Ariza, ki je v prvi četrtini blestel s 16 točkami (4/5 za tri), poskrbel za prvo dvomestno razliko, v nadaljevanju pa je Dallas, predvsem po zaslugi Dončića (11 točk v prvi četrtini), znižal in se v peti minuti priključil na pet. Po dobri polovici četrtine je v igro vstopil tudi Dragić, ki je štiri minute pozneje s tremi zaporednimi točkami znova povišal na deset. Miami, ki je v prvih 12 minutah izza črte metal 8/9, je prvo četrtino dobil z 39:30.

Po dobrih treh minutah igre nadaljevanja se je Luka vrnil na parket. Tako, kot ko je zapustil igro, so tudi tokrat takoj gostitelji spremenili obrambo. Iz conskega pokrivanja so znova pri kreaciji napada podvajali slovenskega zvezdnika Mavsov, ki je kmalu po vrnitvi na igrišče podal Willieju Cauleyju-Steinu za izenačenje na 44:44. Met se je v drugi četrtini Vročici ustavil. Potem ko je v prvi iz igre metala 15/22, je v drugi le 4/22. Izjemen je bil zaključek polčasa Dallasa, ki je v zadnjih treh minutah naredil serijo 13:2. Dončić je najprej mojstrsko zadel "z zadržkom" prek Bama Adebaya, nato pa izkoristil blok Dwighta Powlla, po katerem je zadel trojko za prvo gostujoče vodstvo na tekmi. S še enim uspešnim metom za tri je postavil izid polčasa 63:54. Skupaj je v prvem delu dal 19 točk, Dragić pa na drugi strani deset.

Po Powllovem košu so Mavsi na začetku drugega polčasa prvič povedli z dvomestno prednostjo. Miami se je približal z zaporednima trojkama. Po minuti odmora Carlisla je Kendrick Nunn približal na -4, toda sledil je silovit odgovor gostov s serijo 20:5. Že minuto pozneje je moral s "timeoutom" posredovati Erik Spoelstra, saj je bila razlika znova dvomestna, a tudi to ni ustavilo Mavsov, ki so na krilih Dončića, ki je odlično vodil napad, in izjemno razigranega Hardawaya, ki je v tretji četrtini nasul 18 točk, dve minuti pred koncem tretje četrtine povedli z 91:72, pred zadnjimi 12 minutami, ko je bil natančen nekdanji igralec Miamija Josh Richardson pa je razlika prvič narasla prek 20 (77:98).

Gostje so zanesljivo nadzorovali srečanje tudi v zadnji četrtini, tako da jo je Luka lahko vso presedel. Razlika, ki ni bila nikoli v zadnjem delu srečanja ogrožena, je vmes narasla na 26, v zadnjih minutah pa jo je Vročica zmanjšala na 14.

Milwaukee po preobratu ugnal Brooklyn

V obračunu druge in tretje ekipe Vzhodne konference je bil Milwaukee doma boljši od Brooklyna (124:118). Bucksi so v drugem polčasu sprva zapravili deset točk naskoka in deset minut pred koncem zaostajali s 103:97, toda nato napravili delni izid 18:1, s čimer so potrdili peto zaporedno uvrstitev v končnico. 36 točk je dal Janis Antetokounmpo, Jrue Holiday in Khris Middleton vsak po 23, pri gostih pa sta jih skupaj Kyrie Irving in Kevin Durant prispevala 70.

Phoenix je znova na vrhu Zahoda, potem ko se je po podaljšku namučil s Clevelandom (118:134). Sonca so petminutni dodatek imenitno odprla s serijo 15:0, podaljšek pa skupaj dobila z 20:4. Devin Booker je bil najboljši strelec gostov z 31 točkami, Chris Paul pa je 23 dodal 16 podaj. Novinec Isaac Okoro je z 32 točkami postavil osebni rekord.