"Želim si, da bi tako igrali tudi doma," je Luka Dončić komentiral izreden izkupiček Dallasovega gostovanja, ki je po odstotku zmag v gosteh samo za vodilnima ekipama lige Milwaukeejem in LA Lakersi. Foto: Reuters
Sorodna novica Dončić bo med vsemi zvezdami v Chicagu zasijal v prvi peterki

"Čudovito. Nikoli si nisem mislil, da mi bo to kdaj uspelo v življenju. Bilo je zelo čustveno. Kot otrok sem samo sanjal, da bi kdaj igral v Ligi NBA, ne pa da bi igral na tekmi All Star," je po zmagi Luka Dončić priznal, koliko mu pomeni izbor v začetno peterko prihajajoče tekme vseh zvezd, kamor je bil tako po glasovih navijačev, igralcev kot novinarjev izbran kot prvi branilec iz Zahodne konference.

Damien Lillard je bil po ponedeljkovi rekordni predstavi z 61 točkami tokrat malce bolj zadržan v 1. polčasu, a na koncu za zdesetkane Trail Blazerse natresel skupaj 47 točk in dodal 8 podaj ter 6 skokov. A ob menjavi v zadnji minuti tekme je bil Dame vidno frustriran nad nemočjo Portlanda, ki se realno lahko bori samo za 8. mesto Zahoda, ki kot zadnje še prinaša končnico. Za osmim San Antoniom zdaj Portland zaostaja za dve zmagi in pol.

Luka Dončić je imel v prvem polčasu tekme v Portlandu obilo smole, saj si je najprej rahlo zvil gleženj, nato pa bil žrtev dveh grobih prekrškov, zaradi katerih je padel. Foto: AP

Štejejo samo zmage za preboj v končnico
Nasprotno je Luka Dončić kljub skromnejšemu metu za tri točke (2/11) lahko zadovoljen. "Naš cilj je končnica, pomembna je samo zmaga," je takoj po tekmi v intervjuju za TNT ponovil svoje vodilo LD77, ki je večer v Oregonu končal s 27 točkami, 9 podajami in 6 skoki, s čimer je bil vnovič najučinkovitejši igralec Dallasa.

S skupno 43 uspešnimi trojkami (22 za Dallas in 21 za Portland) sta ekipi izenačili rekord Lige NBA po številu uspešnih trojk na eni tekmi!

Po treh zaporednih porazih v Portlandu so Mavsi potrdili izjemno letošnjo formo v gosteh, kjer se zdaj ponašajo z izkupičkom 15-5. S skupnim izkupičkom 28-16 so Teksašani utrdili 5. mesto Zahoda in se lahko na naslednjih tekmah spet lotijo lova na vodilni kvartet in s tem prednost domačega parketa v 1. krogu playoffa. Dallas do konca krajše turneje gostuje še pri Utahu (v soboto ob 23.00 po slovenskem času) in Oklahoma Cityju (v torek ob 2.00).

Kar 82 točk v prvih 12 minutah
Tekma se je začela s pravim strelskim šovom in revijo trojk, kar je najboljši opis 1. četrtine, ki se je končala s 45:37 za goste! Damien Lillard je začel s tremi trojkami, medtem ko so pri Dallasu za tri točke zadevali vsi po vrsti, ob tem pa je Luka Dončić še nenehno prodiral pod koš. Mavsi so v prvih 12 minutah igre metali za tri 10/16, Blazersi pa 6/9.

Pohodil Whitesida in zapustil parket v bolečinah
Čisto ob koncu uvodne četrtine je Dončić med prodorom stopil na nogo Hasana Whitesida, zaradi česar mu je spodrsnilo in si rahlo zvil desni gleženj. V bolečinah je LD77 odšel na klop na vztrajanje trenerja Ricka Carlisla.

Slovenski zvezdnik je prvo polovico 2. četrtine presedel na klopi, desni gleženj pa so mu obložili z ledom. V tej sezoni je zaradi zvitega desnega gležnja Dončić že izpustil štiri tekme. Na parket se je vrnil sočasno z Lillardom v 19. minuti dvoboja pri 63:47 za Mavse.

Tik pred polčasom še dva padca LD77
Izjemen odstotek meta za tri točke in na splošno iz igre je vendarle padel, pojavile so se tudi napake v napadu na obeh straneh. Dončić je ob koncu polčasa sicer doživel še dva neprijetna padca: najprej je po prekršku Whitesida padel na snemalca pod košem, prav ob koncu ga je s hrbta nemarno podrl Trevor Ariza, zadnja okrepitev Blazersov. Po prekrških je Dončić zgrešil tri zaporedne proste mete, a na glavni odmor so gostje vseeno odšli s prednostjo 15 točk (78:63), Dončić pa z 20 točkami, 4 podajami in 3 skoki.

Po -25 prebujenje Trail Blazersov
Ko je Dončić s polaganjem povišal prednost na 93:68 se je zdelo srečanje odločeno, a sledilo je nenadno prebujenje domačinov. V režiji Lillarda je sledil točkovni niz 17:0, a sta v pravem trenutku za Mavse s trojkama odgovorila Seth Curry in Maxi Kleber.

Samo Lillard in Ariza premalo za dolgo klop Mavsov
V zadnjem delu so se Blazersi še lahko približali na -10, na debiju v dresu Portlanda se je izkazal veteran Trevor Ariza (21 točk). A takoj so sledili novi koši Kleberja, Brunsona, Curryja, Porzingisa, tako da dvoma o zmagovalcu tretjega medsebojnega dvoboja sezone ni bilo. V sezonski seriji je Dallas povedel z 2:1, Portland je sicer konec oktobra poskrbel za sploh prvi poraz Mavsov v sezoni, kjer po zaslugi Luke Dončića močno presegajo vse napovedi.

Jezerniki suvereni v Brooklynu
Lakersi so pri Brooklynu v 2. polčasu nadigrali Netse in so zmagali s 128:113 ter samo še potrdili status najnevarnejše gostujoče ekipe lige, saj se ponašajo z izkupičkom 20-4. S trojnim dvojčkom za 27 točk, 12 skokov in 10 podaj je blestel LeBron James.