Trojka rodneyja Hooda na koncu četrtega podaljška je bila odločilna. Foto: Reuters

Mož odločitve dramatičnega dvoboja v Moda Centru je bil Rodney Hood. CJ McCollum je zgrešil prek rok Malika Beasleyja in Nikole Jokića, a je ujel odbito žogo in nemudoma podal Hoodu, ki je ostal sam na trojki. 26-letni krilni košarkar je bil natančen in Portland je 18 sekund pred koncem četrtega podaljška povedel s 138:136. 13 sekund pozneje je na drugi strani osebno napako nad razigranim Jokićem napravil Maurice Harkless. Srbski center je bil izvrsten, toda na koncu je on tragični junak, saj se mu je pri prvem prostem metu zatresla roka. V drugo je bil natančen, toda na drugi strani je zatem Seth Curry zadel oba prosta meta.

Jamal Murray je bil s 34 točkami prvi strelec Denverja. Foto: Reuters

To je bila šele druga tekma v končnici s štirimi podaljški v zgodovini Lige NBA. Prvo so odigrali Boston Celticsi in Syracuse Nationalsi leta 1953. Portland v končnici še ni izgubil na domačem parketu, kjer niz neporaženosti zdaj traja že 12 tekem. Z 41 točkami je osebni rekord v končnici izenačil McCollum, Damian Lillard jih je dodal 28, Hood, ki jih je sedem dal v zadnjem podaljšku, pa 19. Tretji trojni dvojček v končnici je zbral Jokić, ki je ob 33 točkah v statistiko vpisal še 18 skokov in 14 podaj. Igral je kar 65 minut. Jamal Murray je prispeval 34 točk, kar je njegov rekord v končnici.

31 sekund pred koncem rednega dela je s 'floaterjem' Lillard povedel gostitelje v vodstvo s 102:100, izenačil pa je Will Barton. Ko je ostalo še slabih sedem sekund, je izza črte za zmago metal Al-Farouq Aminu, a je bil nenatančen. V prvem podaljšku je na 109 izenačil McCollum, ko je ostalo še devet sekund, nato pa je iz težkega položaja trojko za zmago zgrešil Jokić. V drugem podaljšku, ko je bilo izenačeno na 118, je Jokić šest sekund pred koncem zgrešil za tri, McCollum je dobil skok, po minuti odmora pa je bil iiza črte nenatančen Lillard. V tretjem podaljšku je Paul Millsap 32 sekund pred iztekom 63. minute zadel za 129:125, toda odgovoril je Lillard s štirmi zaporednimi točkami.

Portland po štirih podaljških do vodstva v seriji

Antetokounmpo blestel v Bostonu

Košarkarji Milwaukeeja so izničili domači poraz proti Bostonu. Na krilih Giannisa Antetokounmpa so slavili v TD Gardnu in v polfinalu Vzhoda povedli z 2:1. Kelti niso našli prave obrambe za grško čudo. Eden izmed glavnih dveh kandidatov za naziv najkoristnejšega posameznika rednega dela je bil izjemno razigran, dosegel je 32 točk, domači košarkarji pa so nad njim naredili številne osebne napake. Nasploh jih je bilo na srečanju narejenih kar 53, od tega 39 v drugem polčasu. "Še naprej bom igral agresivno. To soigralci tudi pričakujejo. Če je treba iti do konca, grem do konca," je dejal Antetokounmpo, ki je iz gre metal le 13-krat, zadel je osem metov, zato pa je imel na voljo kar 22 prostih metov, 16-krat je bil natančen. V statistiko je hkrati vpisal še 13 skokov, le dve podaji pa sta mu zmanjkali do trojnega dvojčka.

Giannis Antetokounmpo je tudi na obeh tekmah rednega dela v TD Gardnu dosegel več kot 30 točk. Foto: Reuters

Boston je ob polčasu vodil za točko, nato pa je v tretji četrtini pobudo prevzel Milwaukee. Vmes je povedel že za 12, pred zadnjimi 12 minutami pa je imel osem točk naskoka. Po dobri minuti igre v zadnji četrtini je peto osebno napako dobil Jaylen Brown. Gostitelji so nad sodniško odločitvijo močno negodovali, kmalu zatem pa je po osebni napaki nad Antetokounmpom zaradi protesta tehnično dobil Jayson Tatum. Prvi zvezdnik Bostona Kyrie Irving je po tekmi nekatere situacije, po katerih so bile dosojene osebne napake, označil za smešne. Ko je do konca ostalo še slabih pet minut, je Milwaukee povedel že s 114:97, tedaj pa se je na parket vrnil Brown, a gostujoča razlika je bila že previsoka.

Bucksi so bili preprosto agresivnejši in odločnejši. V raketi je bilo razmerje doseženih točk v njihovo korist kar 52:24, po 18 izgubljenih žogah Bostona pa so dosegli 28 točk. Ob Giannisu je bil najbolj razigran George Hill z 21 točkami, 20 pa jih je dodal Khris Middleton. V domači vrsti jih je 29 vpisal Irving, Tatum pa jih je pristavil 20. Obe četrti tekmi bosta v ponedeljek.