Emir Preldžić tokrat ni mogel rešiti Turkov. Ob metu iz igre 3/12 je dosegel 10 točk. Foto: Reuters
Jonas Valančiunas
Dvoboj Omerja Asika in Jonasa Valančiunasa. Foto: Reuters

Turki so držali korak z Litvo tri četrtine tekme, ko je semafor kazal le +3 za reprezentanco z Baltika (47:44). Litovci so nato na začetku zadnjega dela naredili delni izid 15:7 za 62:51 v 35. minuti.

Turški selektor Ergin Ataman je želel z minuto odmora spremeniti tok tekme, a mu to ni uspelo. Litovci so zadeli kar deset trojk iz 19 poskusov (53-odstotna uspešnost), medtem ko Turki le 3 od 18 (17 odstotkov). Litva, ki je v zadnji tekmi skupinskega dela premagala Slovenijo s 67:64, je tudi dobila skok s 36:32.

Pri zmagovalcih je bil najboljši strelec Renaldas Seibutis, ki je dosegel 19 točk. Na drugi strani pa jih je Kerem Gönlum prispeval 13.