Klay Thompson in Steph Curry sta podaljšala serijo. Foto: Reuters
Kevin Durant
Kevin Durant je zatajil v zadnjih minutah. Foto: Reuters

Prvi junak je bil Klay Thompson, ki je slabo metal za dve točki (3/12), bil pa je vroč pri trojkah, saj jih je zadel kar 11 (kar je absolutni rekord na tekmah končnice Lige NBA). Steph Curry v prvi četrtini ni dal niti točke, v zadnji četrtini pa se je odprlo tudi njemu (skupaj 29 točk).

Splash brothers ključni dejavnik
Ostrostrelski par, ki sliši na ime "Splash brothers" je bil res ključnega pomena za Bojevnike, saj sta v zadnji odločilni četrtini dosegla kar 27 od 33 točk svoje ekipe, zadela 16 trojk, sodelovala pa sta (s koši ali podajami) kar pri 82 od 108 točk ekipe v modrem.

Thompson: Nismo se vdali
"Tako sem ponosen na vse. Veliko večine tekme smo zaostajali, a se nismo nikoli vdali. To je vrednota naše ekipe," je bil čustven Thompson. Najboljši igralec sezone Curry pa je dodal: "Bil je že zadnji čas, da tudi v tej dvorani pokažemo svojo moč."

Westbrook ob koncu izgubljal žoge
Pri gostiteljih je Kevin Durant dosegel 29 točk, a iz igre je zadel manj kot tretjino metov (10/31). Russell Westbrook je bil le skok oddaljen od trojnega dvojčka (29 točk, 9 skokov, 11 podaj), a je v zadnji minuti in pol izgubil kar štiri žoge, s čimer je njihova igra popolnoma razpadla.

Zmagovalci zadeli kar 21 trojk, poraženci le tri
To je bila zgodba o dveh popolnoma različnih sistemih igre. Oklahoma je bila bistveno uspešnejša v raketi (52:28), na drugi strani pa je Golden State zadel precej več trojk (21:3)!

Prednost imajo zdaj prvaki
Oklahoma je bila z nogo in pol že v velikem finalu, saj je v seriji vodila s 3:1. Odločilna sedma tekma bo v noči na torek. Thunderji so 37. ekipa, ki je ob vodstvu s 3:2 v zmagah na svojem parketu izgubila šesto tekmo. V teh primerih so gostitelji sedme tekme slavili 24-krat, gostje pa 12-krat.