Golden State je Clippersom že v 1. četrtini tekme natresel 41 točk, dopustil pa jih je le 24. Pred zadnjo čertrtino so prvaki vodili za 33 točk. Foto: Reuters

Pri trikratnih prvakih v zadnjih 4 sezonah se je z 38 točkami v le 29 minutah igre najbolj izkazal Kevin Durant, Stephen Curry je kljub igranju s petimi osebnimi napakami k zmagi dodal 21 točk, rezervist Andre Iguodala pa 15.

Po zgodovinskem preobratu Clippersov na drugi tekmi 1. kroga končnice Lige NBA so Bojevniki začeli na vso moč, povedli z 22:9, Durant je zadel prvih pet poskusov iz igre in še dva prosta meta. Kevon Looney, ki je moral zapolniti velike čevlje za končnico izgubljenega All Star centra DeMarcusa Cousinsa, je v 1. četrtini zadel vse štiri mete, pri čemer je trikrat zapored zabil.

V 3. četrtini so Warriorsi znova stopili na plin in prebili mejo 31 točk prednosti, kolikor so zapravili v ponedeljek, a tokrat je bil Los Angeles popolnoma nemočen. Clippersi niso vodili niti enkrat, sestavili niso niti enega daljšega točkovnega niza, razen da so malce omilili poraz v zadnjih minutah, ko so gostje iz severne Kalifornije igrali z rezervno postavo.

San Antonio potrjuje napovedi, da ima resne možnosti, da izloči 2. nosilca Zahoda Denver. Foto: Reuters

Ostroge znova pobegnile Zlatim zrnom
San Antonio je v zadnji četrtini s serijo 19:5 prišel do vodstva 99:89, česar Denver v zadnjih 9 minutah ni zmogel več ujeti. Spursi so s 118:108 znova prevzeli vodstvo v soočenju z višje postavljenimi, a v končnicah veliko manj izkušenimi Denverčani.

Derrick White je Nuggetsom natresel zase rekordnih 36 točk z izvrstnim metom iz igre 15/20, pri čemer je obrambno odpovedal Jamal Murray, junak Denverjeve zmage na 2. tekmi serije. Ob Whitu je še kar pet igralcev prispevalo po 10 točk in več, največ DeMar DeRozan (25) in LaMarcus Aldridge (18). Zlata zrna so v sezoni 2018/19 izgubila vsa tri gostovanja v San Antoniu.

Brez Embiida, a vseeno suvereno do vodstva
Na Vzhodu je Philadelphia drugič zapored premagala Brooklyn in prav tako vodi z 2:1 v zmagah. Philadelphia je za 3. tekmo z Brooklynom ostala brez pomoči Joela Embiida, ki je prisilno počival zaradi bolečin v kolenu, čeprav je poskušal z ogrevanjem. Vseeno so 76ersi pod vodstvom Bena Simmonsa (31 točk) in Tobiasa Harrisa (29 točk in 16 skokov) tudi ob odsotnosti prvega strelca ekipe suvereno drugič zapored opravili z Netsi, tokrat s 131:115 in kot favoriti prvič prevzeli vodstvo v seriji. Za Mrežice, ki so presenetljivo dobile uvodno tekmo v Filadelfiji, sta D'Angelo Russell in Caris LeVert vsak dosegla po 26 točk.