Amelie Mauresmo s pokalom za zmagovalko Odprtega prvenstva Avstralije. Foto: EPA
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon velja za enega najboljših vratarjev na svetu. Foto: EPA
Mary Pierce
Mary Pierce je leta 1994 dosegla prvi vrhunec v bogati karieri. Foto: EPA
Andre Agassi
Andre Agassi je leta 2001 še tretjič zmagal v Melbournu. Foto: EPA

V trenutku predaje je takrat 26-letna Francozinja vodila 6:1, 2:0. Tretja nosilka je povedla s 5:0 in prvi niz dobila po samo 33 minutah. Belgijka se je kmalu nato odločila za konec. Ena najbolj konstantnih igralk je svoj veliki trenutek dočakala šele v 32. nastopu na grand slamih. V finalu je takrat nastopila šele drugič. Leta 1999 jo je prav v Melbournu premagala Martina Hingis.

1978
Rodil se je italijanski nogometni vratar Gianluigi Buffon. Prvo profesionalno pogodbo je podpisal s Parmo leta 1995. Julija 2001 je za neverjetnih 33 milijonov funtov prestopil k Juventusu. S staro damo se je v letih 2002, 2003 in 2005 veselil naslova italijanskega prvaka. V finalu Lige prvakov pa je Juventus kljub odličnim obrambam Buffona klonil proti Milanu po streljanju enajstmetrovk. Buffon je bil izbran za najboljšega vratarja na svetu leta 2003 in 2004.

Tudi v italijanski izbrani vrsti je Gianluigi nepogrešljivi člen. Leta 2006 se je v Nemčiji veselil naslova svetovnih prvakov.

1995
V finalu odprtega teniškega prvenstva Avstralije je Francozinja Mary Pierce premagala Španko Arantxo Sanchez Vicario s 6:3 in 6:2.

To je bila njena prva zmaga na turnirjih za grand slam. Pierceova je v Melbournu slavila brez izgubljenega niza. Finale je bilo izenačeno le 24 minut, do izida 2:2 v prvem nizu. Kasneje je Francozinja prevzela pobudo, povedla s 5:2 in niz na koncu dobila s 6:3. V drugem nizu je imela še manj težav.

1996
Boris Becker je v finalu OP Avstralije premagal Michaela Changa s 6:2, 6:4, 2:6 in 6:2. Nemec je drugič v karieri zmagal v Melbournu, prvič mu je to uspelo leta 1991. Z močnimi servisi (11 asov), voleji na mreži in uspešnimi vračanji servisa ni dal nobene možnosti Changu, ki do finala ni izgubil niti niza.

1996
Primož Peterka je dan po svoji prvi zmagi v svetovnem pokalu v Zakopanah zasedel 2. mesto. Premagal ga je le Avstrijec Andreas Goldberger, tretji je bil Finec Ari Pekka Nikkola.

1996
Claudia Riegler z Nove Zelandije je zmagala v slalomu za svetovni pokal v francoskem Serre Chevalierju. To je bila njena prva zmaga v karieri. Drugo mesto je zasedla vodilna iz prve vožnje, Švicarka Karin Roten, tretja je bila Švedinja Pernilla Wiberg. Nataša Bokal je končala na 4. mestu, Urška Hrovat pa je bila osma.

1998
Odigrana je bila prva uradna tekma na Stade de Franceu v St. Denisu. Francija je v prijateljski tekmi premagala Španijo z 1:0. Pol leta kasneje so galski petelini na tem stadionu postali svetovni prvaki po zmagi nad Brazilijo s 3:0.

2001
Andre Agassi je ubranil naslov na odprtem teniškem prvenstvu Avstralije. Američan je v finalu s 6:4, 6:2 in 6:2 odpravil Francoza Arnauda Clementa. To je bila Agassijeva tretja zmaga v Melbournu in skupno sedmi naslov na turnirjih za grand slam. Clement je prvič nastopil v finalu turnirjev za grand slam. Po vseh obveznostih do medijev se je v družbi trenerja Brada Gilberta okopal v reki Yarra.

2004
Barcelona je v 11. krogu Evrolige gladko ugnala Union Olimpijo z 92:72. Od samega začetka tekme so bili zmaji vdani v usodo. Tako so Ljubljančani že ob koncu prve četrtine zaostajali 16:24, v 15. minuti pa je bila razlika 16 točk (39:23). Pri Barci je največ točk dal Roberto Duenas (18), pri Olimpiji pa Dženan Rahimić (18).

2005
Slovenska moška rokometna reprezentanca je v 4. krogu svetovnega prvenstva v Tuniziji izgubila proti Češki s 26:28 (14:17). Pri Slovencih se je izkazal Matjaž Brumen s 7 goli.