Kelly Holmes je v Atenah osvojila dve zlati medalji. Foto: EPA
Rivaldo je najbolj blestel v dresu Barcelone. Leta 1999 je prejel tudi Zlato žogo, priznanje za najboljšega igralca v Evropi. Foto: EPA
Ruska lepotica Marija Šarapova je leta 2004 zmagala v Wimbledonu. Foto: EPA
Andrej Brodnik
Andrej Brodnik je bil junak na tekmi proti Veliki Britaniji. Foto: RTV SLO
Lietuvos Rytas
Slavje ekipe Lietuvos Rytas po osvojenem naslovu v Pokalu Uleb. Foto: EPA

Tekma v Manchestru je bila prava poslastica. Rdeči vragi so v Madridu iztržili ugoden izid (0:0). Španci so z malo sreče v 20. minuti tudi povedli, ko je podajo branilca Michela Salgada v mrežo svojega moštva preusmeril Roy Keane.

Drugi del se je začel z napadalno igro gostiteljev, a so se igralci Reala izkazali kot specialisti za protinapade. V 50. minuti je Raul z mojstrskim strelom povišal na 2:0, isti igralec pa je bil uspešen tudi dve minuti pozneje, ko mu ni bilo težko zaključiti samostojnega prodora Redonda, ki je dobesedno osmešil obrambo Manchestra. Angleži so znižali z goloma Davida Beckhama in Paula Scholesa, a to ni bilo dovolj. Real je mesec dni kasneje tudi osvojil Ligo prvakov.

1970
Rodila se je britanska atletinja Kelly Holmes. V zadnjem deseteletju je bila ena izmed najboljših tekačic na srednje proge na svetu. Bila je ena izmed zvezdnic olimpijskih iger leta 2004 v Atenah, ko je v tekih na 800 in 1.500 osvojila zlato. Na svetovnih prvenstvih je bila srebrna leta 2003 v Parizu in bronasta leta 1995 v Göteborgu. Leta 1994 si je na evropskem prvenstvu v Helsinkih pritekla srebro, osem let kasneje v Münchnu pa bron.

1972
Rodil se je brazilski nogometaš Rivaldo. Kariero je začel v Brazilji, kjer je igral za Mogi Mirim, Corinthians in Palmeiras. Leta 1996 je prestopil k Deportivu iz La Corune. 21 golov na 41 tekmah je bilo dovolj, da je Barcelona zanj odštela kar 24 milijonov evrov. Za Katalonce je igral med letoma 1997 in 2002. Na 157 tekmah je dal 86 golov. Bil je med najzaslužnejšemi, da je Barca postala španski prvak leta 1998 in 1999.

Za brazilsko reprezenztanco je med letoma 1993 in 2003 odigral 72 tekem uin dosegel 34 golov. Največji uspeh je bil naslov svetovnega prvaka leta 2002, ko so Brazilci v finalu v Jokohami premagali Nemce z 2:0.

V sezoni 2002/03 se je iz Barcelone prestopil k Mialnu in se z rdeče-črnimi veselil zmage v Ligi prvakov in v italijanskem pokalu. Po kratki vrnitvi domov (Cruzeiro) se je ustalil pri grškem Olympiacosu, trenutno pa igra v Angoli.

1978
Rodil se je argentinski nogometaš Gabriel Heinze. Kariero je pričel leta 1996 pri Newell's Old Boysih, potem pa se je preselil v Španijo, kjer je zaigral za Rayo Vallecano in Valladolid. Med letoma 2001 in 2004 je postal bil eden najboljših branilcev v francoskem prvenstvu. Za Paris SG je odigral 98 tekem in zabil štiri gole. Poleti 2004 je odšel v Anglijo, saj si ga je v svoji ekipi zelo želel dolgoletni trener Manchester Uniteda Alex Ferguson. Pred sezono 2006/2007 je prestopil v madridski Real, za katerega je igral tri sezone. Sledila je selitev v Marseille, trenutno pa igra za Romo.

Z reprezentanco Argentine je na olimpijskih igrah v Atenah leta 2004 osvojil zlato medaljo. Za člansko izbrano vrsto je odigral 71 tekem.

1987
Rodila se je ruska teniška igralka Marija Šarapova. Pri šestih letih je legendarna Martina Navratilova v Moskvi videla njen velik talent in staršem priporočila, da jo pošljejo na trening v ZDA. Na teniški akademiji v Bradentonu na Floridi je lepotica izpopolnila svoje znanje. Profesionalka je postala leta 2001, dve leti kasneje je v Tokiu dobila svoj prvi WTA turnir. Svojo največjo zmago v karieri je dosegla julija 2004 v Wimbledonu. V finalu je s 6:1 in 6:4 odpravila Američanko Sereno Williams, leta 2006 je bila najboljša na OP ZDA, leta 2008 pa v Melbournu.

1987
Legendarni košarkar Philadelphie Julius Erving je odigral svojo zadnjo tekmo v Ligi NBA.

1990
Košarkarji Jugoplastike so drugič zapored zmagali v Pokalu državnih prvakov. V finalu v Zaragozi so Spličani premagali Barcelono z 72:67. Pri varovancih trenerja Božidarja Maljkovića je blestel Toni Kukoč, ki je dosegel 20 točk, Dino Radja, Velimir Perasović in Duško Ivanović so jih dodali po 12. Pri Kataloncih je Norris prispeval 18 točk.

1997
Rokometaši Barcelone so tudi v povratnem srečanju finala Lige prvakov visoko premagali Badel Zagreb in tako ubranili naslov najboljše ekipe v Evropi. Prvo srečanje v Barceloni se je končalo z izidom 31:22, povratno v Zagrebu pa s 30:23 (15:9).

1998
V 4. krogu svetovnega prvenstva skupine B v hokeju na ledu je Slovenija v Ljubljani s 5:3 (2:2, 2:0, 1:1) premagala Veliko Britanijo. Tekma se je za Slovence začela sanjsko. Že v 38. sekundi je 6.000 gledalcev v razprodanem Tivoliju navdušil Andrej Brodnik. Prva tretjina se je končala z izidom 2:2. V drugem delu so imeli slovenski hokejisti premoč, ki sta jo kronala Brodnik in Dejan Kontrec. Dokončno je bila tekma odločena v 56. minuti, ko je Marjan Gorenc povišal vodstvo domačih na 5:2. Zadetek Morie ob koncu iste minute je Britancem sicer vrnil nekaj upanja, a je bilo za resen preobrat že prepozno.

2000
Ameriški košarkar Charles Barkley je po 16 letih igranja košarke zaključil svojo športno pot. Za slovo od košarkaških igrišč se je sicer odločil že decembra 1999, potem ko si je na tekmi proti Philadelphii poškodoval koleno, dokončno pa se je poslovil na zadnji tekmi Houston Rocketsov v rednem delu proti Vancouvru.

2005
Košarkarji litovskega moštva Lietuvos Rytas so pod vodstvom slovenskega trenerja Toma Mahoriča osvojili Pokal Uleb, potem ko so v finalu v Charleroiju premagali grški Makedonios z 78:74.

Litovska ekipa je osvojila svojo prvo evropsko lovoriko. Z izjemno navdahnjeno in kolektivno predstavo so si že v prvem polčasu priigrali visoko prednost 20 točk prednsoti (44:24). Mahoričevi izbranci v tretji četrtini niso popustili, priigrali so si celo 26 točk prednosti (57:31) in tekmo mirno pripeljali do konca. Pri Litovcih sta blestela Nesby in Jasaitis (oba po 16 točk), za Grke je Mickeal prispeval 24 točk.

2007
Hrvaška alpska smučarka Janica Kostelić je sporočila, da končuje kariero, v kateri je osvojila štiri olimpijske naslove, petkrat pa je bila svetovna prvakinja.