Franz Beckenbauer je izdal tudi knjigo, v kateri so njegovi spomini na izjemno kariero. Foto: EPA
Andre Agassi in Roger Federer
Andre Agassi in Roger Federer po sijajnem finalu Odprtega prvenstva ZDA leta 2005. Foto: EPA

V finalu so Nemci z 2:1 ugnali Nizozemce. Kaiser, kot pravijo Beckenbauerju, se je izkazal tudi kot trener. Julija 1990 je Nemčija pod njegovo taktirko v finalu svetovnega prvenstva v Italiji premagala Argentino z 1:0. Z Bayernom je bil nemški prvak leta 1994. Beckenbauer je bil tudi najbolj zaslužen, da je Nemčija leta 2006 gostila mundial.

1960
Končale so se olimpijske igre v Rimu, ki so se začele 25. avgusta. Najboljši slovenski uvrstitvi sta uspeli telovadcu Miru Cerarju: 5. mesto na drogu in 8. mesto v mnogoboju.

1993
Junšja Ču je v Pekingu na kitajskem državnem prvenstvu v Pekingu postavila izjemen svetovni rekord na 1.500 metrov, ki je še vedno nedosegljiv: 3:50,46.

1994
V 2. krogu italijanskega nogometnega prvenstva je FC Cremonese doma gostil moštvo Napolija in ga premagal z 2:0 (1:0). Oba zadetka za Cremonese je dosegel Kranjčan Matjaž Florjančič.

2004
Juan Pablo Montoya je na 1. kvalifikacijskem treningu v Monzi krog prevozil s povprečno hitrostjo 262,242 km/h, kar je bilo najhitreje v zgodovini formule ena.

2005
Roger Federer je postal prvi teniški igralec moderne dobe, ki je dvakrat zapored osvojil Wimbledon in Odprto prvenstvo ZDA, potem ko je premagal Andreja Agassija. Po 2 urah in 20 minutah vrhunskega tenisa je bil izid finala 6:3, 2:6, 7:6 in 6:1.

2010
Vaterpolisti Hrvaške so prvič postali evropski prvaki, potem ko so v finalu EP-ja v Zagrebu s 7:3 premagali Italijo.