Anže Kopitar je v svoji prvi sezoni v Ligi NHL na 71 tekmah dosegel 20 golov in zbral 41 podaj. Foto: latimes.com/Getty Images
Simona Amanar
Simona Amanar je bila ena najboljših telovadk v drugi polovici devetdesetih let. Foto: EPA
Katanec in Zahovič
Naveza Katanec - Zahovič je Slovenijo popeljala na dve zaporedni veliki nogometni tekmovanji. Foto: EPA
Dietmar Hamann
Dietmar Hamann je Angeležem zagrenil slovo od Wembleyja. Foto: EPA

Svoja prva zadetka med elito je dosegel v 30. in 32. minuti tekme. Na koncu so Rački, zmagovalci sezone 2006/07, slavili s 4:3. Kopitar je ob izenačujočem golu preigral Chrisa Prongerja, nato pa s strelom iz zapestja (pod prečko) premagal še Giguera. Malo kasneje je slednjega ukanil še z "backhandom" z desne strani, potem ko je ploščku spremenil smer eden od domačih branilcev. Slovenec je na ledu preživel dobrih 22 minut.

1921
Rodil se je belgijski nogometni trener Raymond Göthals. Leta 1968 je postal selektor belgijske reprezentance. Na evropskem prvenstvu leta 1972 so Belgijci osvojili 3. mesto. Znan je bil kot zelo trmast trener, ki ni bil posebej prijazen do zvezdnikov. Leta 1977 je prenehal voditi Belgijce, odšel je k Anderlechtu, ki ga je leta 1978 popeljal do naslova belgijskega prvaka. To mu je uspelo tudi s Standardom iz Liega (1982 in 1983). Leta 1990 je sedel na vroč stolček Olympiqua iz Marseilla. Maja 1993 je Marseille v finalu Lige prvakov z 1:0 ugnal Milan. Göthals je umrl 6. decembra 2004.

1973
Rodil se je finski nogometaš Sami Hyypiä. Reprezentant je postal že leta 1992. Ko je leta 1995 prestopil k nizozemski ekipi Willem II, se je začel njegov vzpon. Z odličnimi igrami v nizozemskem prvenstvu je opozoril nase in leta 1999 ga je za 3 milijone funtov kupil Liverpool. Z Redsi je leta 2001 osvojil Pokal Uefa, angleški ligaški pokal in FA-pokal. Še večji uspeh pa je bila zmaga v Ligi prvakov maja 2005, ko je Liverpool po streljanju enajstmetrovk premagal Milan. Poleti 2009 je odšel k Bayerju iz Leverkusna.

1979
Rodila se je romunska telovadka Simona Amanar. Med letoma 1994 in 2000 je bila v samem gimnastičnem vrhu. Njen največji uspeh so tri olimpijske zlate medalje. Leta 1996 v Atlanti je bila najboljša v preskoku, štiri leta kasneje v Sydneyju pa na moštvenem tekmovanju in v mnogoboju, kjer je bila najprej srebrna. Dobitnico zlata Andreo Raducan so diskvalificirali, ker je jemala nedovoljena poživila.

1990
Marija in Andrej Štremfelj sta stopila na Mount Everest in postala prva zakonca, ki sta skupaj osvojila najvišjo goro na svetu.

2000
Slovenska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2002 v Luksemburgu premagala domačo izbrano vrsto z 2:1. V 35. minuti je Ermin Šiljak podal do Mirana Pavlina, ki je močno streljal. Vratar Bešič je žogo odbil do Zlatka Zahoviča, ki je brez težav zadel v polno. Dve minuti kasneje je Zahovič z desne strani poslal lep predložek v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Željko Milinovič. Častni zadetek za Luksemburg je v 46. minuti dosegel Jeff Strasser.

2000
Znameniti londonski stadion Wembley je gostil zadnjo nogometno tekmo pred obnovo. Nemčija je v kvalifikacijah za SP leta 2002 premagala Anglijo z 1:0. Edini gol je v 14. minuti s prostega strela dosegel Dietmar Hamann. To je bilo žalostno slovo Anglije od tega znamenitega stadiona, na katerem je igrala kar 75 let. Po tekmi je odstopil selektor Kevin Keegan. Stari Wembley so podrli in na istem mestu začeli graditi nov modern stadion, ki so ga odprli marca 2007.