Primož Kozmus je olimpijski prvak postal leta 2008 v Pekingu. Foto: EPA
Deja Doler je končala kariero in je sedaj direktorica Krima. Foto: RTV SLO
Martina Hingis
Martina Hingis se je veselila petih zmag na turnirjih za grand slam. Foto: EPA
Frank Rijkaard
Frank Rijkaard je na svoj 30. rojstni dan dosegel drugi gol za Milan na srečanju proti Olimpiji. Foto: EPA
Kozmusov zlati met prek 82 m

Na svetovnem prvenstvu leta 2003 v Parizu je bil peti. Na olimpijskih igrah v Atenah je leta 2004 je zasedel 6. mesto. Na svetovnem prvenstvu avgusta 2007 v Osaki je osvojil srebrno medaljo. Z zadnjim metom ga je ugnal Belorus Ivan Tihon. Brežičan se je maščeval na olimpijskih uigrah v Pekingu, kjer je z metom 82,02 postal olimpijski prvak! Leta 2009 je v Berlinu z metom 80,84 m postal še svetovni prvak. Dva meseca po tem uspehu se je presenetljivo odločil, da konča kariero. Toda v "pokoju" ni dolgo zdržal. Kozmus se je vrnil na atletske stadione in leta 2011 na svetovnem prvenstvu osvojil bron, na olimpijskih igrah leta 2012 v Londonu pa je bil srebrn.

1962
Rodil se je nekdanji nizozemski nogometaš Frank Rijkaard. V sezoni 1980/81 je zaigral za prvo moštvo Ajaxa. Konec osemdesetih je prestopil k Milanu, kjer je z rojakoma Ruudom Guulitom in Markom van Bastnom tvoril udarno trojico. Leta 1990 je odločil finale Pokala državnih prvakov. Milan je na Dunaju z 1:0 ugnal Benfico. Leta 1993 se je vrnil k Ajaxu in osvojil Ligo prvakov leta 1995 (1:0 v finalu proti Milanu).

Za reprezentanco Nizozemske je med leti 1981 in 1994 odigral 73 tekem in zabil 10 golov. Leta 1988 so tulipani v Nemčiji osvojili naslov evropskih prvakov. Na evropskem prvenstvu leta 2000 v Belgiji in na Nizozemskem je vodil domačo izbrano vrsto. Nizozemci so se prebili do polfinala, kjer so nesrečno izpadli proti Italiji po streljanju enajstmetrovk. Poleti 2003 je prevzel Barcelono in jo maja 2005 popeljal do 17. naslova španskega prvaka (prvega po šestih letih). V sezoni 2005/06 je osvojil dvojno krono (špansko prvenstvo in Liga prvakov).

1977
Rodila se je rokometašica Deja Doler. Kapetanka Krima Mercatorja se je veselila zmage v Ligi prvakov v letih 2001 in 2003. Dolerjeva je bila v zadnjem desetletju nepogrešljiva članica slovenske reprezentance. Po koncu sezone 2005/06 je zaključila kariero.

1980
Rodila se je švicarska teniška igralka Martina Hingis. V karieri je osvojila pet turnirjev za grand slam (OP Avstralije 1997, 1998 in 1999, Wimbledon 1997 in OP ZDA 1997). Januarja 1997 je postala najmlajša zmagovalka OP Avstralije v 20. stoletju. Stara je bila le 16 let in 3 mesece. Leta 2003 je končala kariero zaradi hude poškodbe gležnja. Številka ena svetovnega tenisa je bila 209 tednov, zmagala je na 40 turnirjih v posamični konkurenci in na 36 turnirjih med dvojicami. Hingisova se je leta 2006 vrnila na teniška igrišča, a je zaradi kokainske afere spet kmalu postavila lopar v kot.

1992
Nogometaši Olimpije so v 1. krogu Pokala državnih prvakov izgubili povratno srečanje proti Milanu z 0:3.

Zvezdniki iz Lombardije so prvo tekmo na San Siru dobili s 4:0. Prvi zadetek na stadionu za Bežigradom je dosegel Daniele Massaro v 31. minuti. Frank Rijkaard je v 50. minuti na svoj 30. rojstni dan povišal na 0:2. Mauro Tassotti je pet minut pred koncem postavil končni izid srečanja.

1995
Košarkarji Idrije so v 5. krogu slovenske košarkarske lige presenetljivo premagali Smelt Olimpijo s 84:75 (35:28). V Idriji so gledalci v nabito polni dvorani videli zgodovinsko zmago domačega moštva. Sansjki večer je imel kapetan gostiteljev Franci Rupnik, ki ga Olimpijini branilci nikakor niso znali zaustaviti. Dosegel je kar 42 točk, od tega je zadel 8 trojk. Pri zmajih je dal Boris Gorenc 19 točk.

2004
Nogometaši HIT Gorice so na povratni tekmi 1. kroga Pokala Uefa v gosteh izgubili proti atenskemu Aeku z 0:1 in se poslovili od nadaljnjega tekmovanja. Na prvem srečanju je bil izid 1:1. Pred 12.000 gledalci na stadionu Georgiosa Kamarasa je v zadnji minuti usodo Goričanov zapečatil Soares.

Nogometaši Maribora Pivovarne Laško in Parme so se na povratni tekmi 1. kroga Pokala UEFA razšli brez golov. Vijoličasti so se tako poslovili od nadaljnjega tekmovanja. Na prvem srečanju je bil namreč izid 3:2 v korist Italijanov.