Steber obrambe Aleksander Knavs je bil v 22. minuti iznajdljiv tudi v napadu. Foto: RTV SLO

V zimskih razmerah na stadionu Lužniki je pred 38.000 gledalci Ruse v 9. minuti v vodstvo popeljav Hohlov. Knavs je izenačil v 22. minuti in selektor Srečko Katanec je bil uspešen v še enem obračunu z vzhodnjaki. Pred tem je bil neporažen tudi v Latviji, Gruziji in Ukrajini.

1936
Odigrana je bila bržkone najdaljša hokejska tekma doslej. Montreal je Detroit premagal z 1:0, potrebnih pa je bilo kar šest podaljškov.

1994
Kanadčan Elvis Stojko je na svetovnem prvenstvu v umetnostnem drsanju v Čibi na Japonskem osvojil naslov svetovnega prvaka. Srebrno medaljo je osvojil Francoz Phillippe Candeloro, bronasto pa Ukrajinec Vječeslav Zagorodnjuk. Olimpijski zmagovalec iz Lillehammerja Rus Aleksej Urmanov je bil le četrti.

1998
Angleški nogometni "posebnež" Paul Gascoigne je iz Glasgow Rangersov prestopil v Middlesbrough.

2000
Norveški nogometni reprezentant John Carew je prestopil v Valencio.

2008
Novak Djoković je zmagal na teniškem turnirju v Indian Wellsu. V finalu je s 6:2, 5:7 in 6:3 premagal Američana Mardyja Fisha.