Ante Šimundža je bil junak tekme v Kijevu. Foto: EPA
Hicham El Guerrouj
Hicham El Guerrouj, dvakrat zlat v Atenah. Foto: EPA

v 73. minuti je Dejan Djuranovič izvedel prosti strel na sredini igrišča, podal do Klitona Bozga, ta je takoj podaljšal žogo do Šimundže, ki je dosegel odločilni gol in šokiral 25.000 gledalcev na stadionu v Kijevu. Maribor Teatanic je tako dokazal, da se je zasluženo uvrstil v Ligo prvakov, čeprav nato v skupini A ni slavil nobene zmage več. Postava Maribora: Simeunovič, Židan, Čipi, Galič, Šarkezi, Karič, Sešlar, Djuranovič, Balajič (64./Vugdalič), Bozgo (90./Pregelj), Šimundža (82./Filipovič).

1947
Tone Cerer je v Monte Carlu na evropskem prvenstvu v plavanju osvojil bronasto medaljo na 200 metrov prsno. Kamničan je tako postal edini plavalec, ki je osvojil medaljo na evropskih prvenstvih pred drugo svetovno vojno (London, 1938) in po njej. Cerer, ki je umrl leta 2006, je dvakrat nastopil tudi na olimpijskih igrah: leta 1936 in leta 1948.

1944
Rodil se je košarkarski trener Larry Brown. V Ligi NBA je svoj največji uspeh dosegel junija 2004, ko je v prvi sezoni na klopi Detroit Pistonsov v finalu končnice s 4:1 ugnal zvezdniško ekipo Los Angeles Lakersov. V sezoni 2004/05 je Detroit šele v sedmi tekmi izgubil finalno serijo s San Antonio Spursi.

1974
Rodil se je atlet Hicham El Guerrouj, svetovni rekorder na 1.500 metrov (3:26,00, julija 1998 v Rimu). Maročan ima rekord tudi v teku na miljo in na 2.000 metrov, kar pa nista olimpijski disciplini. Na olimpijskih igrah v Atenah leta 2004 je zmagal tako na 1.500 kot na 5.000 metrov. V svoji paradni disciplini 1.500 metrov je bil med letoma 1997 in 2003 štirikrat zapored svetovni prvak.

2004
Košarkarji Litve so v Stockholmu tretjič postali evropski prvaki, potem ko so v finalu premagali Špance s 93:84.

2007
Na evropskem prvenstvu v košarki je Slovenija v četrtfinalu šokantno izgubila proti Grčiji s 63:62, potem ko je dve minuti in 40 sekund pred koncem vodila s 61:49. V zadnji minuti sta trojki Theodorosa Papaloukasa in Nikolaosa Zisisa ter še en koš grškega kapetana Papaloukasa (v zadnji četrtini je dosegel 11 od svojih 17 točk), Grke popeljal do zmage.

2008
Nemec Sebastian Vettel je na VN Italije postal najmlajši zmagovalec v zgodovini formule ene.