Luis Figo je načel mrežo Rdečih vragov. Foto: EPA
Sonja Henie
Sonja Henie se je okitila z zlatom že pri 15 letih.

V 34. minuti je imela Krka še vedno pet točk prednosti (59:54). Primož Brezec in Emilio Kovačić sta že v naslednji minuti poskrbela za prvo vodstvo zmajev (60:59). Sledila je dramatična končnica in nespametna poteza Simona Petrova, ki je šest sekund pred koncem pri neodločenem izidu naredil osebno napako nad Sanijem Bečirovičem. Ta je prvi prosti met zadel, drugega zgrešil, žoga pa je pripadla Unionu Olimpiji.

Novomeščani se nikakor niso mogli sprijazniti s porazom, zato sta Jevtovič in Dončič fizično napadla Žukauskasa. Največ točk za zmaje sta dala Kovačić (26 točk) in Bečirović (22 točk), pri Krki pa je Courtney dosegel 19 točk.

1912
Rodila se je norveška umetnostna drsalka Sonja Henie. Na olimpijskih igrah leta 1928 v St. Moritzu je s 15 leti zmagala. Olimpijsko zlato je osvojila tudi na igrah v Lake Placidu leta 1932 in v Garmisch-Partenkirchnu leta 1936. Desetkrat zapored je zmagala na svetovneih prvenstvih (1927-1936), šestkrat pa je bila tudi evropska prvakinja (1931-1936).

1940
Rodil se je ameriški košarkar John Havlicek. Bil je eden glavnih zvezdnikov v zlatem obdobju Boston Celticsov. Med letoma 1962 in 1978 je osvojil kar osem naslovov prvaka v Ligi NBA. Odigral je največ tekem (1.270) in dosegel največ točk (26,365, 20,8 na tekmo) v zgodovini Celticsov. Kariero je zaključil leta 1978, njegov dres s številko 17 so takoj obesili pod strop v legendarnem Boston Gardnu.

1966
Rodil se je brazilski nogometaš Mazinho. V Evropi je igral za Lecce (1990-91), Fiorentino (1991-92), Valencio (1994-1996), Celto iz Viga (1996-1999), Elche (1999-2000) in Alaves (2001). Najbolj je zablestel v dresu brazilske reprezentance, kjer je debitiral marca 1989. Skupno je odigral 40 tekem, največji uspeh pa je bil naslov svetovnega prvaka leta 1994 v ZDA.

2003
Na prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov je madridski Real s 3:1 premagal Manchester United. Gostitelji so v prvih 50 minutah povsem nadigrali Rdeče vrage in vodili s 3:0, nato pa popustili in tekmecem dovolili, da so se vrnili med žive. Strelci: Figo, Raul (dvakrat); van Nistelrooy.

2011
Hokejisti Acronija Jesenic so na četrti tekmi finala državnega prvenstva v hokeju s 4:2 premagali Tilio Olimpijo in v dvorani Podmežakla slavili 32. prvenstvena zvezdico, deveto v samostojni Sloveniji. V finalni seriji so železarji presenetljivo dobili vse štiri obračune.