Nemanja Nedović in Luca Vildoza sta bila glavna režiserja zmage Zvezde. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović)

Pričakovano je bila Štark Arena za težko pričakovani prvi derbi na največjem evropskem košarkarskem odru razprodana. Vzdušje je bilo fantastično, tekma pa z napeto končnico izenačena in zanimiva do zadnje sekunde. Junak je bil Nemanja Nedović, ki je dres Zvezde nosil že v mlajših kategorijah. Z 20 točkami je bil prvi strelec zgodovinskega obračuna, dve sekundi pred koncem pa ga je s trojko odločil. Rdeče-beli so drugič v tej sezoni premagali mestne rivale. Pred dvema tednoma so bili prepričljivo boljši v Ligi ABA, ko so bili tudi gostitelji srečanja.

Sicer so evroligaški dvoboj bolje začeli gostitelji, ki so v sedmi minuti prek Kevina Panterja, tudi nekdanjega igralca Zvezde, povedli z dvomestno razliko. Toda v drugi četrtini je pobudo prevzela vrsta Duška Ivanovića, ki, odkar je prevzel rdeče-belo zasedbo, na osmih tekmah še ni izgubil. Gostje so naredili delni izid 11:0, ko so strnili vrste v obrambi, razigrali pa se v napadu, so za 16 dobili drugo četrtino, in, četudi so v prvi polovici obračuna Partizanu dopustili 11 napadalnih skokov, na odmor odšli s prednostjo sedmih točk.

Hitro je v tretji četrtini zasedba, ki jo vodi Željko Obradović, izenačila in tudi povedla. Zadnja četrtina se je začela z minimalnim vodstvom Zvezde, tri minute pred koncem pa je dal Punter koš za 71:65. Minuto pozneje je trojko zadel Luca Vildoza, ki je bil, ko je bilo do konca še 83 sekund, še enkrat uspešen izza črte (73:73). Sedem sekund predtem je Janis Papapetru dosegel zadnji koš Partizana na tekmi. Punter je nato zgrešil trojko, Nedović v prodoru, za tri pa je bil nenatančen tudi Jam Madar, toda varovanci Obradovića so ujeli odbito žogo in imeli še en napad.

Hitro ga je zaključil Punter, ki je bil znova nenatančen izza črte. Na drugi strani je Američan napravil tudi napako v obrambi. Prodrl je Vildoza, našel samega Nedovića v kotu, ta pa je zadel svojo prvo trojko iz sedmega poskusa. Na drugi strani je podaljšek skušal izsiliti Madar, a je bil daleč od uspeha. Partizan, pri katerem tokrat ni bilo v kadru Gregorja Glasa, v nedeljo v sklopu Lige ABA prihaja v Ljubljano, kjer ga čaka Cedevita Olimpija.