Vojislav Simeunovič
Vojislav Simeunovič je bil zadovoljen z igro Mariborčanov v 2. polčasu. Foto: RTV Slo

Za Bežigradom je dva zadetka za Primorje dosegel Rade Medič. V 8. minuti je zadel z glavo. Iz prostega strela je izenačil Viktor Trenevski.

Ajdovce je v vodstvo v zadnji minuti prvega dela spet popeljal Dražen Žeželj z bele točke, potem ko je Alen Ščulac v kazenskem prostoru igral z roko. V 67. minuti je Siniša Jankovič prodrl po desni strani in podal v sredino, kjer je še drugič na tekmi v polno zadel Medič. Mohamed Abd Rabo je v 74. minuti izkoristil napako gostujočega branilca Igorja Krstiča, ki je nespretno podal žogo nazaj in izid znižal. Ljubljančanom do konca tekme ni uspelo izenačiti.

Po sobotnem porazu Publikuma v Domžalah so nogometaši Hita Gorice že osvojili naslov državnega prvaka.

Maribor je imel precej dela v Zagorju
V Ligi za obstanek je Maribor pričakovano slavil v Zagorju (0:2). Na spolzkem igrišču sta nasprotnika prikazala povprečno igro, v kateri so Mariborčani še v tretjič letos premagali že odpisane Zasavčane, ki so od 37. minute igrali le z desetimi igralci, saj je bil izključen Peter Panjkihar. Maribor je bil precej boljši že v prvem polčasu, saj je Leon Panikvar zadel prečko. V 69. minuti je Panikvar z natančnim strelom s 30 metrov premagal vratarja Luko Grešaka. V sodnikovem podaljšku je podajo Klitona Bozga izkoristil Peter Franci in s tem potrdil zasluženo zmago vijoličastih.

Bela krajina je v zadnji minuti prišla do točke proti Muri (1:1). Denis Žilavec je po levi strani prodrl v kazenski prostor, kjer jo je v gneči nespretno zadel Tadej Vrščaj in premagal svojega vratarja. Muraši so prednost branili vse do zadnjih trenutkov tekme, ko je Mario Lamešič prišel do odbite žoge, silovito streljal in poskrbel za zasluženo izenačenje.