Sargis Adamjan je bil nepričakovani junak na Allianz Areni. Armenec, ki je poleti prišel iz Regensburga, je prvič zaigral v začetni postavi na tekmi nemškega prvenstva. Foto: EPA

V torek so Bavarci povozili Tottenham s 7:2 v Ligi prvakov in pohvale so deževale z vseh strani. Učinkovitost je bila izjemna, a Londončani so v veliki krizi, kar se je pokazalo tudi danes, ko jih je Brighton odpravil s 3:0.

Prva zmaga Hoffenheima v Münchnu
Hoffenheim se je veselil šele druge zmage v letošnji sezoni in prve v Münchnu v zgodovini kluba. Trener Alfred Schreuder je prvič v začetno postavo uvrstil Sargisa Adamjana in zadel je v polno. 23-letni Armenec je bil neustavljiv, z dvema zadetkoma je zrežiral največje presenečenje v letošnji sezoni v nemškem prvenstvu.

Adamjan je že v 4. minuti ušel Jeromu Boatengu in prišel sam pred Manuela Neuerja. V zadnjem trenutku je Boateng pritekel in blokiral strel Armenca. Bayern ni našel prave igre, ritem je bil prenizek, še največjo priložnost v prvem polčasu je imel Serge Gnabry, ki je v Londonu zadel štirikrat. V 26. minuti je njegov strel Oliverju Baumannu uspelo odbiti.

Armenec poskrbel za prvi Bayernov poraz sezone

Adamjan nerešljiva uganka za Boatenga
V 54. minuti je Corentin Tolisso izgubil žogo na svoji polovici, Dennis Geiger je na desni strani zaposlil Adamjana, ki si je v kazenskem prostoru naravnal žogo na levico in jo poslal med nogama Boatenga ob bližnji vratnici v mrežo.

Jezni Niko Kovač je v igro poslal Thomasa Müllerja in Ivana Perišića. Gostje so bili zelo pogumni, Stefan Posch je imel v 65. minuti veliko priložnost, a je z diagonalnim strelom z desne strani malce zgrešil vrata.

Lewandowski nadaljeval izjemno serijo
Bayern je nato močno pritisnil. V 73. minuti je Müller z roba kazenskega prostora poslal predložek pred vrata, kjer je Lewandowski z glavo izenačil. Poljak je zadel na vsaki prvenstveni tekmi v letošnji sezoni, na sedmih srečanjih je bil natančen že enajstkrat.

Armenec zadel še po protinapadu
Gostitelji so vse misli usmerili v napad in pustili preveč prostora na svoji polovici. Robert Skov je ušel po levi strani in v kazenskem prostoru našel razigranega Adamjana, ki je s 15 metrov poslal žogo med nogama Boatenga v mrežo. Branilec Bayerna je znova zamudil in tako kronal zelo slabo predstavo. Adamjan je bil prvič v začetni postavi na tekmi Bundeslige. V zadnjih minutah so skušali Bavarci brezglavo izenačiti. Že v 90. minuti je bil v kazenskem prostoru Neuer, čeprav je tekma trajala 95 minut.

Serge Gnabry in Robert Lewandowski sta bila potrta po koncu tekme. To je bila najslabša predstava Bayerna v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Salihamidžić: V tekmo nismo šli s pravim pristopom
To je bil prvi poraz Bayerna na Allianz Areni po 6. oktobru lani, ko je izgubil proti Borussii iz Mönchengladbacha z 0:3.

"V tekmo nismo šli s pravim pristopom. Tri dni smo govorili o tem po veliki zmagi v Londonu in ravno to se nam je zgodilo. To je bila prava lekcija. Na tekmah Bundeslige ni mogoče zmagovati, če ne iztisneš 100 odstotkov iz sebe. V Londonu smo videli pravi Bayern, danes pač ne. Nikoli ni lepo oditi na reprezentančni odmor s porazom," je bil razočaran športni direktor Hasan Salihamidžić.

Kovača najbolj jezi, da niso prenesli evforije iz Londona
Jezen je bil tudi trener Niko Kovač: "Nismo si zaslužili treh točk. V drugem polčasu so se napake vrstile in tekmec sploh ni bil pod pritiskom. Najbolj me jezi, ker nismo prenesli evforije s torkovega večera na to tekmo. Zadnja tekma pred premorom je vedno pomembna, saj se bo zdaj o tem porazu govorilo dva tedna. Ko smo izenačili na 1:1, bi morali zaigrati bolj previdno. Na teki tekmi je treba včasih vzeti tudi točko."

"Motivacija ni bila problem. Naredili smo preveč napak. Preveč na lahek način so dosegli oba zadetka. V Bundesligi ni lahkih tekem. Hoffenheim je imel pred to tekmo le eno zmago, tokrat pa je odigral zelo dobro," je dodal Neuer.

Adamjan si ni mislil, da bo dvakrat matiral Neuerja
"Zame je bilo nekaj posebnega že, ko sem izvedel, da sem v začetni postavi. Res si nisem mislil, da bom dvakrat premagal Manuela Neuerja. Zdaj me čakata še reprezentančni tekmi z Armenijo proti Lihtenštajnu in Finski," je bil navdušen Adamjan.

Nogometaši Freiburga so se veselili velike točke proti Borussii iz Dortmunda.  Foto: EPA
Nogometaši Freiburga so se veselili velike točke proti Borussii iz Dortmunda. Foto: EPA

Borussia po avtogolu Akanjija le do točke
Dortmundska Borussia znova ni unovčila spodrsljaja Bayerna. Freiburg je prišel do velike točke v zadnji minuti (2:2). Axel Witsel in Achraf Hakimi sta dvakrat poskrbela za vodstvo črno-rumenih, a je Vincenzo Grifo v 90. minuti podal z leve strani pred vrata, kjer se je žoga od pete Manuela Akanjija odbila v mrežo Dortmundčanov.

Mojstrovina Nkunkuja rešila rdeče bike v Leverkusnu
V obračunu ekip z vrha lestvice sta se Bayer in Leipzig v Leverkusnu razšla z 1:1. Kevin Volland je v 66. minuti zadel za farmacevte, a je 12 minut pred koncem mojstrsko izenačil Christopher Nkunku. Marcel Halsenberg ga je zaposlil v kazenskem prostoru, Nkunku pa je najprej poslal žogo prek Svena Benderja in nato z desno nogo lobal še vratarja Bayerja Lukasa Hradeckega.

Na vrhu Borussia Mönchengladbach
Bundesliga že več kot desetletje ni bila tako izenačena. Na vrhu je Borussia iz Mönchengladbacha, ki je odpravila Augsburg s 5:1. Osmouvrščena Borussia iz Dortmunda zaostaja le štiri točke in bo v naslednjem krogu čez dva tedna gostila prav vodilno ekipo.