Stuttgart (desno strelec dveh golov Mario Gomez) je pred pol leta (2:0) poslal Bayern v Pokal Uefa. Tudi tokrat je bil na stadionu Gottlieb-Daimler uspešnejši. Foto: Reuters
Diego in Tim Borowski
Werderjeva zvezdnika Diego in Tim Borowski sta imela veliko razlogov za veselje. Foto: Reuters

Že ob polčasu so branilci naslova vodili s 3:0. Tri leta in pol se ni zgodilo, da bi bavarski nogometni gigant v prvih 45 minutah prejel tri gole. Mario Gomez se je dvakrat vpisal med strelce in je zdaj pri sedmih golih v tej sezoni nemškega prvenstva. Svoj prvi gol za Stuttgart je dosegel Turek Yildiray Bastürk. Pred 55.600 gledalci je Bayern ob koncu uspel zgolj preprečiti, da bi še na tretji zaporedni prvenstveni tekmi ostal brez gola. Z igralcem manj (v 70. minuti je Lucio zaradi prekrška nad Ludovicom Magninom dobil rdeči karton) je zadel Luca Toni.

Werder na drugem mestu
Bayern očitno popušča, razmere v klubu pa se zaostrujejo. Na udaru kritik sta trener Ottmar Hitzfeld in napadalec Lukas Podolski, ki je bil spet neviden, čeprav se je zdelo, da je po dveh zadetkih v četrtek v Pokalu Uefa proti Boltonu le našel pot iz krize. Vseeno je Bayern obdržal vodstvo na lestvici, potem ko je Hamburg remiziral pri Schalkeju (1:1) in ga je na 2. mestu zaradi boljše gol razlike prehitel Werder, ki je s 4:0 uničil Karlsruhe. Stuttgart, ki je po 10. krogu za Bayernom zaostajal 16 točk, je zdaj še 12 točk za vodilnim moštvom.