Obvezana glava zaradi preostrega komolca Albanca Lorika Cane ni bila ovira za Roberta Berića, da ne bi znova dokazal mojstrstva v kazenskem prostoru. V sezoni 2015/16 je odigral že 14 tekem za Rapid, Slovenijo in St. Etienne ter prispeval 9 golov in 6 podaj. Foto: Youtube
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen)
Po porazu pri še nedavnih soigralcih je Kevin Kampl za uradno stran Bundeslige povedal: "Stopiti moramo skupaj in premagati krizo. Streljamo, a ne dosegamo golov." Popravni izpit za "lekarnarje" bo v sredo doma proti Mainzu. Foto: Reuters
Valter Birsa (Chievo)
Prvenstveni debi v Serii A z močnim slovenskim priokusom se je končal s slavjem Interja in Samirja Handanovića. Boštjan Cesar je bil na koncu najbližji izenačenju, medtem ko je Valter Birsa znova veliko ustvarjal, podajal in streljal ter bil med najboljšimi na zelenici. Foto: Reuters

Za 24-letnim Krčanom je teden kot iz sanj. Po prestopu na zadnji dan prestopnega roka, ko je Rapid zamenjal za zgodovinsko najuspešnejši francoski klub, je prejšnjo soboto odigral prve minute za St. Etienne. V četrtek je bil v Evropski ligi že v začetni postavi kot prava špica in za prvi gol v dresu zelenih je potreboval samo 4 minute. Na koncu tekme z Rosenborgom je Berić izsilil še enajstmetrovko za remi z 2:2.

Dva strela v okvir vrat in dva gola!
V nedeljo je sledil še ligaški prvenec, na začetku 2. polčasa obračuna z Nantesom je Robert Berić prelisičil branilca Koffija Djidjija in mirno z diagonalnim strelom zadel za končnih 2:0. Dva strela v okvir vrat in dva gola za St. Etienne, neverjetna učinkovitost kobre!

Po tekmi pred 29 tisoč gledalci na stadionu Geoffreya-Guicharda je Berića rade volje izpostavil tudi trener Christophe Galtier. "Berić je strelec. To je to, kar zahtevamo od njega. Ob drugem golu sem se spomnil vsega, kar nam lahko prinese z odločnostjo, trdnostjo in kakovostjo ... Za branilce so takšni napadalci zelo težki za pokrivanje. Do vsega tega prihaja okoli Roberta, ki pa mora po mojem mnenju postati še boljši," je hkrati Galtier poudaril, da od slovenskega napadalca pričakuje še boljše predstave, a hkrati je dal dobro vedeti, da ga je kupil ravno zaradi plenilskega nagona pred golom.

Prvi gol Slovenca v Ligue po štirih letih
Berić je sicer pošteno zaznamoval tekmo že v 1. polčasu, ko je najprej za las zgrešil vrata, nato porumenel v 30. minuti, dve minuti pozneje pa ga je z udarcem v glavo poškodoval kapetan albanske nogometne reprezentance Lorik Cana. Zaradi počene arkade je preostanek tekme odigral z obvezano glavo, kar pa mu ni preprečilo, da ne bi dosegel prvega slovenskega gola v Ligue 1 po štirih letih, ko je Valter Birsa konec maja 2011 še zadnjič zadel za Auxerre. Novo priložnost za strelske podvige bo Bera imel že v sredo, ko ga bo v vratih Troyesa skušal ustaviti rojak Denis Petrić.

Schmidt: "Kampl ni krilni igralec"
S predstavo med tednom v Ligi prvakov je uspešen teden napovedal tudi Kevin Kampl, ki pa je nato v nedeljo doživel hladno prho in gladek poraz pri Borussii Dortmund, katere član je bil še pred tremi tedni. Med tekmama z Batejem in BVB-jem je bil v središču pozornosti, trener Bayerja Roger Schmidt je okrcal zadnje Kamplove trenerje. "Kevin ni krilni igralec, temveč igralec akcijskega radiusa," je Schmidt opredelil KK44 kot nogometaša z veliko igralske svobode in gibanja na sredini igrišča.

S težkim srcem so ga izpustili, a ne obžalujejo
Da na sredini BVB-ja ni bilo prostora zanj, je potrdil tudi trener Dortmundčanov Thomas Tuchel: "Kampl bi pri BVB-ju igral na drugačnem položaju kot igra zdaj v Leverkusnu. Ima pač posebno vez z Rogerjem Schmidtom. Zakaj smo prodali Kampla? Ker si je želel in je imel zato dober razlog, tako da smo ga s težkim srcem izpustili." No, kakšnega velikega obžalovanja na koncu ni bilo. Borussia je gladko zmagala s 3:0 in teče z Bayernom mrtvi tek na vrhu lestvice, Kampl je bil nemočen in je porumenel, Bayer pa je doživel že tretji zaporedni poraz.

Prvenec Roberta Berića v francoski Ligue 1

Prvi Berićev gol za St. Etienne

Vrhunci slovenskega derbija Serie A Chievo - Inter 0:1

Verbič med tednom prvič zatresel v danski ligi

Po poškodbi Benjamin Verbič iz tekme v tekmo dokazuje, kako pomemben igralec je za Köbenhaven. Pred tednom dni je kot rezervist s podajo poskrbel za preobrat proti Aalborgu, zdaj pa je med tednom v zaostali tekmi z Randersom dočakal še ligaški prvenec. V 23. minuti je bil najbolj iznajdljiv v kazenskem prostoru in poskbel za vodstvo FCK-ja, ki je na koncu slavil s 3:0. V nedeljo so levi z 1:0 odpravili še Hobro in so se na vrhu lestvice izenačili s prvakom Midtjyllandom.

Na Poljskem v Ekstraklasi Denis Popović prvič med strelci

Na Poljskem še naprej zanesljivo vodi Piast Gliwice, v dresu katerega blesti Saša Aleksander Živec, tokrat so z 2:1 premagali Lechio. A v 9. krogu se je od Slovencev v Ekstraklasi najbolj izkazal Denis Popović. 25-letni Celjan je poleti okrepil Wislo Krakov, v obrambi katere je nepogrešljiv Boban Jović. Na gostovanju pri Podbeskidziu je Popović po mesecu in pol začel tekmo v prvi postavi, ob goleadi Krakovčanov pa je v 39. minuti dobil priložnost s prostega strela in jo izkoristil za prvenec v dresu Wisle. Osrednji vezist je lani blestel v 2. poljski ligi, kjer je za Olimpio Grudziadz dosegel 7 golov in prispeval 11 podaj.

Gol Grbca ni bil dovolj za točko Temperleyja

V argentinski prvi ligi je Slovenec Javier Grbec prekinil strelski post dolg tri mesece in pol. S tretjim prvoligaškim golom je izenačil tekmo Union Santa Fe - Temperley na 1:1. A to ni zadostovalo, saj je mali klub iz južnega predmestja Buenos Airesa izgubil z 1:2. Po 25. krogih Tornea 2015 Grbčev klub zaseda 18. mesto v 30-članski prvi ligi.

Ko smo že v Argentini. V tretji ligi (Primera B Metro) se je drugič zapored med strelce vpisal Andres Vombergar. Kot edini strelec je prinesel zmago Fenixu na gostovanju pri Deportivu Moron, ki je sicer matični klub Grbca. 20-letni Vombergar je sicer s 7 goli prvi strelec Fenixa, ki je v zlati sredini tretje lige.

NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca za Švico in Estonijo (23 + 1)
Ime, PriimekKlub (država)TekmaIgralni čas (x, y)Opombe
VRATARJI (3)
Samir HandanovićInternazionale (ITA)Chievo - Inter 0:1vso tekmo (7,2)2. obrambi, 2 pobrani žogi = 3. nepremagan

BRANILCI (7)
Boštjan Cesar (c)Chievo (ITA)Chievo - Inter 0:1vso tekmo (7,2)

strel, 2 zračna dvoboja, posredovanje

Branko IlićAstana (KAZ)Benfica - Astana 2:0 (LP);
Astana - Kairat 0:2
92' (2:0) (6,6)

Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Inter 0:1

75' (0:1) (7,9)

3 streli, 3 zračni, 3 posredovanja = igralec tekme!

Gorica - Olimpija 0:3
45' (0:1)
62'
(0:1)
/;
v 79' = 2. gol
Andraž KirmOmonia (CIP)Omonia - Anorthosis 0:0vso tekmoprvič v sezoni vseh 90 minut
Rene KrhinGranada (ŠPA)Real Madrid - Granada 1:0vso tekmo (7,0)2 strela, 3 preigravanja in 3 posredovanja, v 80' = 1. karton
Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Atalanta - Verona 1:1vso tekmo (6,5)5 strelov, 2 zračna, izgubljena žoga
Dejan LazarevićAntalyaspor (TUR)Rizespor - Antalyaspor 5:1 46' (3:1) (6,4) strel, 3 preigravanja, posredovanje

zunaj postave
Dalibor StevanovićMordovia Saransk (RUS)

Mordovia - CSKA 4:6

63' (3:3) (6,6)3 posredovanja, zračni dvoboj
NAPADALCI (4)
Josip IličićFiorentina (ITA)Fiorentina - Basel 1:2 (EL);
Carpi - Fiorentina 0:1
46' (1:0) (6,3)
/
posredovanje, poškodba gležnja; počitek
Robert BerićSt. Etienne (FRA)St. Etienne - Rosenborg 2:2 (EL);
St. Etienne - Nantes 2:0
vso tekmo (7,6)
vso tekmo (7,5)
v 4' za 1:0, priigral 11-m v 87' za 2:2; v 47' za 2:0 = prvenec v Ligue 1, v 30'
Zlatan LjubijankićUrava Reds (JAP)

Šimicu - Urava 1:4

68' (1:3)/

v 90' = 4. karton
Sašo FornezziAntalyaspor (TUR)Rizespor - Antalyaspor 5:1vso tekmo (4,9)najnižja ocena tekme, 0 obramb, pobran predložek
Dominic MarohKöln (NEM) Köln - Borussia 1:0/na klopi
Tim MatavžAugsburg (NEM)Athletic - Augsburg 3:1 (EL);
Augsburg - Hannover 2:0
66' (1:1) (6,0)

kazen dveh tekem neigranja
Denis PetrićTroyes (FRA)Angers - Troyes 1:0vso tekmo (6,9)2. ocena Troyesa, 3 obrambe, pobrana žoga

Köbenhavn - Hobro 1:0
69' (1:0);
82' (0:0)
v 23' za 1:0 = 1. ligaški gol; /
Saša A. ŽivecPiast Gliwice (POL)Piast - Lechia 2:1

91' (2:1)

/
Etien VelikonjaLierse (BEL II)Lierse - Dessel 3:179' (3:1) v 53' z 11-m za 3:1 = 3. zaporedni gol

* - vpoklican samo na trening s člansko reprezentanco

V tabelo za igralnim časom so dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 11 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.