Robert Berić je v nedeljo proti Rennesu dosegel peti zadetek v letošnji sezoni Ligue 1. Foto: Reuters
Nik Omladič
Utegne Nik Omladič kmalu zaigrati za Darmstadt? Foto: MMC RTV SLO/T. O.

Zadetek je padel v zaključku prvega polčasa, ko so gostitelji izvedli hiter protinapad. Po levi strani je gostujoči obrambi pobegnil Romain Hamouma in v kazenski prostor poslal nizek predložek, ki ga je slovenski napadalec hladnokrvno preusmeril v gol. Vseeno to ni bilo dovolj za zmago.

Za Berića, ki je član francoskega prvoligaša od leta 2015, je bil to peti zadetek v letošnji sezoni Ligue 1 in prvi po 12. marcu, ko je zadel ob remiju St. Etienna proti Metzu (2:2).

Galtier: Berić je igral dobro
Trener St. Etienna Christophe Galtier je bil zadovoljen s predstavo Krčana in dejstvom, da lahko spet računa na kapetana Loica Perrina, ki je nazadnje dres oblekel 19. marca. "Vsak trener bi bil vesel vrnitve Perrina v osrčje obrambe. Njegova vrnitev je prinesla stabilnost in mirnost v našo obrambo. Dobro je odigral tudi Robert (Berić), ki je moral biti ob podaji Hamoumaja na pravem mestu ob pravem času. Žal nam vodstva ni uspelo zadržati, nikakor nismo s podajami našli igralcev v konici napada. V drugem polčasu bi bili lahko z malce več zbranosti in natančnosti precej nevarnejši," je povedal 50-letnik, ki klub s stadiona Geoffroy-Guicharda vodi od leta 2009.

Omladič na seznamu želja v Darmstadtu?
Medtem pa se v Nemčiji širijo govorice, da utegne Nik Omladič, član drugoligaša Eintrachta iz Braunschweiga, kmalu zamenjati delodajalca, poroča spletna stran Transfermarkt.de. 27-letnik naj bi se že sestal s klubskim predstavnikom Tomom Eilersom. V Darmstadtu si je kariero sicer rešilo kar nekaj nogometašev, vključno s trenerjem in nekdanjim nemškim reprezentantom Torstenom Fringsem. Od igralcev velja omeniti Sidneyja Sama, Sandra Wagnerja in Kevina Grosskreutza, ki v prejšnjih klubih niso dobili pravih priložnosti. Omladič se v letošnji sezoni ni pretirano naigral, zato je selitev k zadnjeuvrščeni ekipi Bundeslige še toliko bolj verjetna. Na zadnji tekmi svojega Eintrachta proti Bochumu (2:0) Omladič ni bil uvrščen v ekipo.

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmo s Škotsko (24)
Ime, priimekKlub (država)TekmaIgralni čas (ocena)Podrobnosti
VRATARJI (3)
Vid BelecCarpi (ITA II)

Cittadella - Carpi 4:1

vso tekmo

prejel dva zadetka z bele točke, prvega v 37. minuti (zadel je Manuel Iori), drugega v izdihljajih srečanja, ko je bil natančen Andrea Paolucci

Jan KoprivecAnorthosis Famagusta (CIP)APOEL - Anorthosis 1:1

vso tekmo

nekaj izjemnih obramb, še posebej izstopata dve: v 69. minuti z nartom leve noge, pet minut pozneje odbiti nevaren strel v prečko, ob golu Apoela nemočen
Jan OblakAtletico Madrid (ŠPA)

Leicester City - Atletico 1:1 (LP);

Espanyol - Atletico 0:1

vso tekmo (7,0);

vso tekmo (7,0)

pet obramb ob remiju na Filbert Streetu, ki je Atletico popeljal v polfinale Lige prvakov;

ni imel pretirano veliko dela, dve obrambi, en dobljen zračni dvoboj po predložku iz prekinitve

Ufa - CSKA Moskva 0:2

tri prestrežene podaje, deset izbitih žog, en prekršek, dve uspešni preigravanji, izgubljena žoga

Luka KrajncFrosinone (ITA II)

Ternana - Frosinone 2:0

73' (1:0)

ob porazu svoje ekipe igral 73 minut, zamenjal ga je Daniel Ciofani

Miha Mevlja
Rostov (RUS)

Rostov - Spartak Moskva 3:0

vso tekmo (7,4)

po dva uspešna štarta in prestreženi podaji, osem izbitih žog, po en ubranjen strel in prekršek

Miral Samardžić
Akhisar Belediyespor (TUR)

Akhisar Belediyespor - Bursaspor 5:1

/

zunaj ekipe; nazadnje za Akhisar Belediyespor igral 4. aprila, ko je njegova ekipa klonila pred carigrajskim Basaksehirjem, tedaj je odigral le prvi polčas

Aljaž StrunaCarpi (ITA II)

57' (2:1)

izključen v 57. minuti, potem ko je po storjenem prekršku užalil glavnega sodnika Francesca Paola Saia

VEZISTI (9)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Torino 1:3 64' (0:2)potem ko je tekmo v prejšnjem krogu izpustil zaradi povišane temperature, tokrat na zelenici do 64. minute, ko ga je zamenjal Serge Gakpe; en strel mimo gola
Matic ČrnicRijeka (HRV)Istra - Rijeka 1:1 80' (1:1)v igro vstopil v 80. minuti srečanja, ko je zamenjal Leonarda Zuto, le 20 sekund po vstopu v igro se mu je ponudila lepa priložnost, ki je ni izkoristil
Kevin KamplBayer Leverkusen (NEM)

Freiburg - Bayer 2:1

vso tekmo (6,5)

en strel na gol (ne v okvir vrat), eno uspešno preigravanje, ena izgubljena žoga, v obrambi trije štarti in ubranjen strel

Rene KrhinGranada (ŠPA)

Sevilla - Granada 2:0

prvič odigral celotno srečanje na klubski sceni po 16. septembru 2016, ko je Granada v Sevilli remizirala z Betisom (2:2); eno uspešno preigravanje, dva prekrška, tri prestrežene podaje, dve izbiti žogi in ubranjen strel

Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Atalanta - Bologna 3:2vso tekmo (6,8)en strel mimo gola, dve uspešni preigravanji, trije štarti, dve izbiti žogi, trije prekrški
Žan MajerDomžale (SLO)Maribor - Domžale 1:0 69' (1:0)igral do 69. minute, ko ga je na zelenici zamenjal Elvis Bratanović
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)

Eintracht Braunschweig - Bochum 2:0

/

zunaj ekipe

Benjamin VerbičKöbenhavn (DAN)

Köbenhavn - Midtjylland 3:1

75' (1:0)

v igri do 75. minute, ko ga je zamenjal Jan Gregus

Miha Zajc
Empoli (ITA)

Milan - Empoli 1:2

/na klopi; nazadnje za Empoli igral 12. februarja, ko je ob porazu proti Interju v gosteh (2:0) odigral 14 minut
NAPADALCI (4)
Robert BerićSt. Etienne (FRA)

St. Etienne - Rennes 1:1

89' (1:1) (6,9)

gol v 40. minuti srečanja za 1:0 po podaji Romaina Hamoumaja; en strel na gol, dve izgubljeni žogi, igral do 89. minute, ko ga je zamenjal Arnaud Nordin

Roman BezjakRijeka (HRV)Istra - Rijeka 1:1 65' (1:1)

na zelenici do 65. minute, ko ga je zamenjal Mario Gavranović; podal za edini zadetek Rijeke

Josip IličićFiorentina (ITA)

Fiorentina - Inter 5:4

58' (1:2) (6,7)
v igro vstopil v 58. minuti, ko ga je zamenjal Federico Bernardeschi ob izidu 1:2, po njegovem prihodu v igro Fiorentina zadela štiri zaporedne gole
Milivoje NovakovićMaribor (SLO)Maribor - Domžale 1:0 62' (1:0)

v igro vstopil v 62. minuti namesto Damjana Boharja

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.