Christian Eriksen je že v 11. sekundi Tottenham popeljal v vodstvo. Wembley je eksplodiral od navdušenja. Foto: Reuters
Phil Jones je takole žogo poslal za hrbet lastnega vratarja, Davida De Gee. Foto: Reuters
Lucas Moura se je med polčasoma po prestopu iz PSG-ja predstavil navijačem Tottenhama na Wembleyju. Foto: Reuters
Nogometaši Bournemoutha so z zmago na Stamford Bridgeu poskrbeli za prvovrstno presenečenje 25. kroga Premier lige. Foto: Reuters
Antonio Conte je doživel enega najgrenkejših porazov na klopi Chelseaja. Foto: Reuters
Sam Clucas je potopil topničarje na Libertyju. Foto: Reuters
Takole je Roberto Firmino iz mrtvega kota Liverpool popeljal do vodstva z 2:0. Foto: Reuters
Mohamed Salah, najboljši strelec Liverpoola v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Rdeči vragi so se v zaostanku znašli že v uvodnih sekundah srečanja, takoj zatem so sicer zapretili nasprotniku, nato pa do konca tekme niso bili več pretirano nevarni. Tottenham je medtem podvojil vodstvo, tudi v nadaljevanju je bil še vedno boljši od varovancev Joseja Mourinha, a sta mreži obeh klubov obmirovali.

Manchester City je gladko premagal West Bromwich (3:0) in tako povečal prednost pred drugouvrščenim Unitedom na 15 točk. Tretji je Liverpool, ki ima skupaj s Chelseajem 50 točk, a boljšo razliko v doseženih in prejetih zadetkih.

Eriksen v polno že v 11. sekundi!
Tekma se za domače navijače ne bi mogla začeti bolje, saj je Tottenham povedel že v 11. sekundi! Po dolgi podaji iz obrambe se je žoga odbila do Christiana Eriksena, ki je z levico hladnokrvno matiral nemočnega Davida De Geo. 1:0! To je bil drugi najhitrejši zadetek v zgodovini Premier lige. Najhitrejšega je 9. decembra 2000 ob remiju proti Bradfordu s 3:3 prav tako dosegel igralec Tottenhama, in sicer branilec Ledley King, ki je goste v vodstvo popeljal v 10. sekundi.

Jones žogo spravil v svojo mrežo
Gostitelji so vodstvo podvojili v 28. minuti, ko je po lepi akciji po desni strani pobegnil Kieran Trippier. 27-letnik je pred vrata poslal oster predložek, ki ga je za hrbet svojega vratarja nespretno preusmeril gostujoči branilec Phil Jones. Kmalu zatem so domači navijači zahtevali še najstrožjo kazen, potem ko je Antonio Valencia v kazenskem prostoru podrl Dela Allija, a je glavni sodnik Andre Marriner presodil, da je Ekvadorec najprej zadel žogo.

Tudi do odmora so bili nevarnejši varovanci Mauricia Pochettina. V 40. minuti je nevarno zapretil Eric Dier, v sodnikovem dodatku pa je dlani De Gee ogrel še prvi zvezdnik ekipe Harry Kane, a je ostalo pri 2:0.

Gostitelji tudi v nadaljevanju boljši
V nadaljevanju se razmerje sil na zelenici ni spremenilo. Tottenham je bil še vedno boljši tekmec, več je imel od igre, priigral si je tudi več priložnosti. Rdeči vragi so bili povsem nemočni, še najbolj izstopa dogodek iz 53. minute, ko je Alexis Sanchez nastreljal roko Heung-Min Sona, a je Marriner dosodil, da ni šlo za prekršek za 11-metrovko. Tri minute pozneje je vratar Hugo Lloris ubranil strel s polvoleja Romeluju Lukakuju. Do konca tekme so bolj ali manj napadali le gostitelji, prednost so želeli povišati Eriksen, Son in Kane, a je ostalo pri 2:0.

Moura okrepil Tottenham
Na zadnji dan prestopnega roka je ekipo Tottenhama iz PSG-ja sicer okrepil Brazilec Lucas Moura, ki je z novim klubom podpisal pogodbo do leta 2023. Napadalno usmerjeni vezist je po prihodu Neymarja in Kyliana Mbappeja iskal možnost menjave kluba, saj ni več dobival veliko priložnosti za igro, v London pa je prišel že v torek in uspešno opravil zdravniški pregled. Nosil bo dres s številko 27.

Šok na Stamford Bridgeu
Na Stamford Bridgeu je medtem za prvovrstno presenečenje poskrbel Bournemouth, ki je s kar 3:0 premagal Chelsea. Po prvem polčasu je bilo 0:0, v nadaljevanju pa so gostje stopili na plin in povedli v 51. minuti. Po krasni globinski podaji Jordona Iba je v polno suvereno zadel Callum Wilson. Po dobri uri igre je Bournemouth vodstvo podvojil, med strelce pa se je vpisal Junior Stanislas. S soigralci je lepo izigral domačo obrambo, nato pa žogo v mrežo pospravil med nogama vratarja Thibauta Courtoisa. Le nekaj trenutkov pozneje je na 3:0 povišal Nathan Ake, ki je po strelu Stanislasa na petih metrih podstavil nogo in okroglo usnje preusmeril v gol.

Swansea City presenetil topničarje
Za enega večjih presenečenj 25. kroga je v torek poskrbel tudi Swansea City, ki je na svojem Libertyju s 3:1 presenetljivo ugnal Arsenal. Topničarji, ki so bili sicer v januarskem prestopnem roku zelo dejavni in so v klub danes pripeljali Pierre-Emericka Aubameyanga, niso bili strelsko razpoloženi. Nacho Monreal jih je sicer po dobre pol ure igre popeljal v vodstvo, a je že v naslednjem hipu Sam Clucas izid izenačil. Odločilni zadetek je v 61. minuti dosegel Jordan Ayew, ki je izkoristil hudo napako Petra Čecha in iz bližine hladnokrvno zatresel mrežo. Zmago gostiteljev je v 86. minuti s še drugim zadetkom na tekmi potrdil Clucas. Ta je iz neposredne bližine žogo pod prečko poslal v gol za končnih 3:1. Swansea je v prejšnjem krogu presenetil tudi Liverpool (1:0).

Zmaga Liverpoola v Huddersfieldu
Liverpool pa je tokrat po porazu proti Swanseaju vendarle našel pot do zmage, in sicer v Huddersfieldu, kjer je slavil s 3:0. Rdeče je v vodstvo popeljal Emre Can, v sodnikovem dodatku prvega polčasa je na 2:0 povišal Roberto Firmino, ki je z izjemnim strelom iz mrtvega kota presenetil vratarja Jonasa Loessla in ga premagal ob bližnji vratnici. Končni izid je z bele točke postavil Mohamed Salah.