Gabriel Jesus je v 69. minuti potrdil zmago Manchester Cityja. Foto: EPA

Gostje so v 22. minuti sicer povedli s 17. ligaškim zadetkom sezone Jamieja Vardyja, a je že osem minut pozneje z leve strani izenačil nekdanji nogometaš Leicestra in eden izmed junakov pri njegovi osvojitvi naslova angleškega prvaka leta 2016 Riyad Mahrez.

V 43. minuti je po prekršku Ricarda Pereire nad Raheemom Sterlingom z 11-metrovke za 2:1 zadel Ilkay Gündogan, končni izid pa je v 69. minuti postavil Gabriel Jesus po podaji Kevina De Bruyna. Belgijec je v statistiko vpisal že 13. podajo v tej sezoni.

City se je z zmago približal Leicestru na točko zaostanka. V četrtek ob 21.00 bo Leicester odigral nov derbi, saj na stadion King Power prihaja vodilni Liverpool.

Novi trener Evertona Carlo Ancelotti si je tekmo proti Arsenalu ogledal še s tribune, v četrtek pa bo že sedel na klopi. Foto: EPA

Ancelotti po letu 2011 znova na Otoku
Dvoboj med Evertonom in Arsenalom se je končal brez zadetkov. Oba kluba bosta imela v nadaljevanju sezone novega trenerja. Topničarje bo vodil Mikel Arteta, medtem ko bo na klopi Evertona sedel Carlo Ancelotti, ki se je prejšnji teden razšel z Napolijem.

V Anglijo se vrača po več kot osmih letih, med letoma 2009 in 2011 je bil menedžer Chelseaja ter z njim v prvi sezoni osvojil prvenstvo in Pokal FA. Everton je 60-letnega Ancelottija za novega trenerja imenoval uro pred začetkom sobotne tekme, podpisal je štiriinpolletno pogodbo.