Nogometaši Chelseaja se veselijo visoke zmage nad Manchester Unitedom. Foto: Reuters
Pedro Rodriguez
Pedro Rodriguez je že v 30. sekundi tekme zatresel mrežo Manchester Uniteda. Foto: Reuters
Gary Cahill
Takole je Gary Cahill v 21. minuti podvojil vodstvo Chelseaja. Foto: Reuters
Marouane Fellaini in David Luiz
Številni menijo, da si je David Luiz z grobim štartom nad Marouanejem Fellainijem (na fotografiji) zaslužil predčasno pot pod prho, a se je glavni sodnik Martin Atkinson odločil za rumeni karton. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho je lahko le nemo opazoval Chelseajev šov na Stamford Bridgeu. Menedžer modrih Antonio Conte ga je s taktično postavitvijo 3-4-3 nadigral v vseh pogledih. Za Portugalca je bil to drugi najhujši poraz v karieri. Z višjo razliko je izgubil le še proti Barceloni leta 2010, ko je bilo 5:0. Foto: Reuters
Philippe Coutinho in Sadio Mane
Philippe Coutinho in Sadio Mane sta Liverpoolu proti West Bromu priskrbela poln izkupiček točk. Foto: Reuters
Kelechi Iheanacho
Kelechi Iheanacho je poravnal izid proti Southamptonu in poskrbel, da Manchester City Etihada ni zapustil brez osvojenih točk. Foto: Reuters
false
Middlesbrough je končal zmagoviti niz Arsenala na rojstni dan Arsena Wengerja (0:0). Topničarji so pred sobotno tekmo v vseh tekmovanjih zmagali osem tekem zapored. Foto: Reuters
false
Nogometaši Tottenhama, ki so še vedno edina ekipa brez poraza v Premier ligi, so bili pred golom Bournemoutha sila neučinkoviti in so zapravili priložnost, da bi se zavihteli na vrh premierligaške lestvice. Foto: Reuters

Ob Chelseaju je z vrha lestvice slast zmage v tem krogu okusil zgolj še Liverpool (zmaga nad West Bromwichem z 2:1), ki je izkoristil spodrsljaje največjih tekmecev. Namreč, Arsenal je na Emiratesu le remiziral z Middlesbroughjem (0:0), gledalci zadetka niso videli tudi na tekmi med Bournemouthom in Tottenhamom (0:0). Na vrhu lestvice imajo Manchester City, Arsenal in Liverpool po 20 točk, Chelsea in Tottenham jih imata po 19.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Na Stamford Bridgeu je bil Chelsea boljši od prve do zadnje minute. Gostitelji so kmalu po prvem sodnikovem žvižgu povedli, ves čas so prevladovali na zelenici in izkoriščali zelo slabo predstavo gostujoče obrambe, še posebej Chrisa Smallinga, ki ni imel svojega dne.

Mourinhova ekipa je šele drugič v Premier ligi prejela štiri ali več zadetkov, prvič se je to zgodilo na novega leta dan 2015, ko je Portugalec s Chelseajem klonil pred Tottenhamom (5:3). To je bila sicer Chelseajeva najvišja zmaga nad Manchester Unitedom po letu 1999.

Pedro zadel po 30 sekundah
Kakšen začetek Chelseaja! Gostitelji so povedli že po 30 sekundah tekme! Marcos Alonso je v napad poslal uporaben predložek, Unitedova obramba se je odzvala popolnoma neorganizirano, dva branilca sta pozabila na Pedra Rodrigueza, v prazno je stekel tudi vratar David De Gea, tako da je 29-letni Španec brez večjih težav zadel prazno mrežo. 1:0. Taktična zamisel Joseja Mourinha se je že v prvi minuti sesula kot hišica iz kart, rdeči vragi so morali nujno doseči zadetek. Tega bi lahko dosegli že v 8. minuti, ko je pred vrata z desne strani predložek poslal Antonio Valencia, Zlatan Ibrahimović je dobil skok s Cesarjem Azpilicueto, a je z glavo meril čez gol.

Cahill povišal na 2:0, Chelsea prevladoval
Chelsea je bil boljši tekmec, premoč je kronal v 21. minuti, ko je s kančkom sreče zadel Gary Cahill. Po predložku iz kota se je žoga srečno odbila do Chelseajevega branilca, ki je iz neposredne bližine zadel za 2:0. Okroglo usnje se je ob strelu odbilo od Daleyja Blinda v mrežo. Napadi Londončanov niso pojenjali, že v naslednjih minutah bi lahko mrežo zatresli še dvakrat, a se je obakrat izkazal De Gea. Še posebej pri strelu Diega Coste po ostri podaji Edena Hazarda, ko je Španec brazilskih korenin vratarja nastreljal iz neposredne bližine.

Sodnik Atkinson Luizu pogledal skozi prste
Igra se je po drugem zadetku umirila. Strasti so se razvnele ob grobem štartu Davida Luiza nad Marouanejem Fellainijem - Brazilec je Belgijca s podplatom svojega čevlja zadel v koleno -, zaradi katerega je prvi prejel rumeni karton, do odmora si ekipi nista več pripravili zrelih priložnosti. Še najlepšo je v sodnikovem dodatku po vnovičnem predložku Valencie zapravil Marcus Rashford, ki je žogo slabo zadel in jo od tal poslal čez gol. Pred rdečimi vragi je bila težka naloga. Nazadnje so zaostanek dveh ali več golov po prvem polčasu izničili aprila 2011 proti West Hamu, ko se je tekma končala z zmago (4:2).

Katastrofalna obramba Uniteda
V nadaljevanju se razmerje na zelenici ni bistveno spremenilo. Mourinhu se menjave niso izplačale, gostitelji pa so svojo prevlado še nadgradili. Nemanja Matić je po dobri uri igre zaposlil Hazarda, ki je v kazenskem prostoru rutinirano preigral Chrisa Smallinga in žogo z diagonalnim strelom poslal v malo mrežico. V 70. minuti so Londončani povedli že s 4:0, za individualni vložek pa je tokrat poskrbel N'Golo Kante, ki je prodrl v kazenski prostor, znova preigral Smallinga in brez težav premagal nemočnega De Geo.

Do konca tekme se izid ni več spremenil. Še najbliže zadetku je bil rezervist Marcos Rojo, ki je v 93. minuti z razdalje ogrel dlani Thibauta Courtoisa.

Rdeči z Anfielda do šeste zmage v sezoni
Liverpool je izkoristil spodrsljaje tekmecev in se točkovno izenačil z vodilnima ekipama Cityjem in Arsenalom. Pot do zmage je v 21. minuti začel tlakovati Sadio Mane, ki je zaključil izjemno lepo izpeljano akcijo. Po natančnem predložku Roberta Firmina pred vrata je 'iz prve' matiral nemočnega vratarja Bena Fosterja. Ta je moral po žogo v mrežo 15 minut pozneje, ko je v polno zadel že Philippe Coutinho. Brazilec je lepo sprejel Manejevo podajo, si pripravil prostor za strel in hladnokrvno zaključil za 2:0. Gostitelji so bili na Anfieldu boljši v vseh pogledih, a jim prevlade ni uspelo okronati s še tretjim zadetkom. Še več, za zmago so morali na koncu trepetati.

Slabih deset minut pred iztekom rednega dela srečanja je namreč zmedo v domači obrambi po predložku iz kota izkoristil Gareth McAuley in prepolovil zaostanek svoje ekipe, a tako želenega izenačujočega zadetka ekipi iz predmestja Birminghama ni uspelo doseči.