Antoine Griezmann in Dayot Upamecano sta že v uvodnih osmih minutah pokvarila vse načrte Nizozemcem. Foto: EPA

Novi selektor tulipanov Ronald Koeman si je začetek srečanja v St. Denisu predstavljal popolnoma drugače. Njegovi izbranci so prespali uvodnih 20 minut, prejeli tri zadetke in vrnitve ni bilo več.

Že v 2. minuti je Kylian Mbappe z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, Antoine Griezmann pa je z levo nogo poslal žogo v mrežo.

Novi kapetan francoske izbrane vrste Kylian Mbappe je povzročal velike težave obrambi Nizozemske. Foto: EPA

Francozi so imeli v 8. minuti na voljo prosti strel z desne strani. Griezmann je poslal predložek pred vrata, Adrien Rabiot ni dobro zadel žoge, a je zmedel vratarja Jasperja Cillessena, ki je odbil žogo naravnost na nogo Dayota Upamecana. Branilec Bayerna jo je le še potisnil v mrežo za 2:0.

V 21. minuti je Aurelien Tchouameni skušal zaposliti napadalca Randala Kola Muanija, ki je lepo prepustil žogo, Mbappe pa jo je zanesljivo pospravil v mrežo.

Mbappe postavil piko na i odlični predstavi
Visoko vodstvo je uničilo negotovost in v nadaljevanju so izbranci Didierja Deschampsa tudi precej znižali ritem v drugem polčasu. Pet minut pred koncem je rezervist Moussa Diaby zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Odlični Mbappe je postavil končni izid v 88. minuti z roba kazenskega prostora, potem ko je preigral Daleyja Blinda.

Romelu Lukaku je bil junak večera na Friends Areni v Stockholmu. Foto: EPA

V sodnikovem dodatku je Wout Weghorst z glavo zadel Upamecana v roko. Sodnik Maurizio Mariani je pokazal na belo točko. Žogo si je nastavil Memphis Depay, a je slabo streljal in Mike Maignan se je izkazal s parado.

Hat-trick Lukakuja, Sabitzer zagotovil zmago Avstriji
Veliko so si od uvoda v nov kvalifikacijski ciklus v skupini F obetali švedski navijači, ki pa jih je šokiral napadalec Romelu Lukaku. Belgiji je s tremi goli zagotovil zmago s 3:0.

V isti skupini je bila prepričljiva tudi Avstrija, Azerbajdžan je ugnala s 4:1, dva gola je k zmagi v Linzu prispeval Marcel Sabitzer.