Andre-Pierre Gignac je v 32. minuti zadel šele svoj tretji gol z glavo v Ligue 1. Do danes je mrežo zatresel 57-krat. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je v pičlih dveh minutah izid spreobrnil v korist svoje ekipe, a se je moral na koncu zadovoljiti s točko. Foto: Reuters
Takole je "Ibra" dosegel svoj prvi zadetek na tekmi. Foto: Reuters

Z delitvijo točk so gostitelji na prvenstveni lestvici obdržali tri točke naskoka pred bogatimi Parižani, ki so v osmih krogih zbrali 16 točk in poleg Lorienta ter Bordeauxa še niso okusili grenkobe poraza.

Dvoboj Gignaca in Ibrahimovića
Na Velodromu so za odtenek bolje začeli gostje, ki so večkrat nevarno pritisnili na vrata Steva Mandande, a so se v 17. minuti nato znašli v zaostanku. Po bliskovitem protinapadu in podaji Andrea Ayewa je z desne strani Salvatoreja Siriguja premagal Andre-Pierre Gignac. Domači navijači so bili v ekstazi, ki pa ni trajala dolgo, saj je po šetih minutah Zlatan Ibrahimović izid najprej poravnal, takoj zatem pa Parižane povedel v vodstvo. Šved je v 23. minuti po Maxwellovem predložku iz kota zadel z desnico, dve minuti pozneje pa je mrežo zatresel še po izvrstno izvedenemu prostemu strelu.

Obe ekipi sta bili v prvem polčasu precej izenačeni, na odmor sta po še drugemu zadetku Gignaca odšli z izidom 2:2. Francoski reprezentant je po predložku Mathieua Valbuene v polno zadel iz neposredne bližine. To je bil šele njegov tretji zadetek z glavo v francoskem prvenstvu (zadel je sicer 57 golov).

Drugi polčas prinesel uspavanko
V nadaljevanju so veliko več pokazali gostitelji, ki so si v 54. minuti prek Andreja Ayewa priigrali tudi najlepšo priložnost, a so se Parižani ubranili. Na drugi strani so gostje na vrata Mandane v drugem delu sprožili le dvakrat - obakrat je žoga zletela mimo vrat. V 53. minuti je rezervist Kevin Gameiro, ki je pred začetkom drugega polčasa na zelenici zamenjal razglašenega Javierja Pastoreja, zgrešil z dobrih 11 metrov, slabih 20 minut pred koncem pa je v kazenskem prostoru grdo zgrešil še Ibrahimović.

8. krog
MARSEILLE - PARIS SG 2:2 (2:2)
Gignac 17., 32.; Ibrahimović 23., 25.

Marseille: Mandanda, K. Abdallah (65./R. Abdallah), N'Kolou, Morel, Fanni, Cheyrou, A. Ayew, Amalfitano (74./J. Ayew), Kabore, Gignac, Valbuena.

Paris SG: Sirigu, Silva, Alex, Maxwell, Jallet, Matuidi, Chantome, Verratti (58./Armand), Pastore (46./Gameiro), Menez (74./van der Wiel), Ibrahimović.

Sodnik: Tony Chapron

BASTIA - TROYES 3:2 (2:1)
Rincon 17./ag, Modeste 37., Maoulida 87.; Santos 24., 49./11-m.
RK: N'Sakala 51., Xavier 67./oba Troyes

LILLE - AJACCIO 2:0 (1:0)
Roux 40., Mendes 55.

REIMS - NICE 3:1 (1:0)
Diego 16., Courtet 86., 90.; Cvitanich 61.

SOCHAUX - RENNES 0:1 (0:1)
Erdinc 7.

TOULOUSE - VALENCIENNES 2:2 (0:2)
Yedder 57., Regattin 90.; Kadir 12., Sanchez 14.

ST. ETIENNE - NANCY 4:0 (4:0)
Brandao 9., 21., Hamouma 19., Aubameyang 25.
RK: Zenke 68./Nancy

MONTPELLIER - EVIAN 2:3 (2:1)
Estrada 36., Camara 42.; Khelifa 30., 62., 89.

BREST - BORDEAUX 1:1 (1:0)
Vasat 37.; Diabete 68.

LORIENT - LYON 1:1 (0:1)
Aliadiere 47.; Gomis 23.

MARSEILLE 8 6 1 1 12:7 19 PARIS SG 8 4 4 0 14:5 16 LYON 8 4 3 1 13:8 15 LORIENT 8 3 5 0 14:9 14 REIMS 8 4 2 2 11:6 14 BORDEAUX 8 3 5 0 10:6 14 TOULOUSE 8 3 4 1 11:9 13 VALENCIENNES 8 3 3 2 13:8 12 ST. ETIENNE 8 3 2 3 14:6 11 LILLE 8 2 4 2 10:10 10 RENNES 8 3 1 4 10:11 10 BREST 8 3 1 4 8:13 10 BASTIA 8 3 1 4 12:20 10 AJACCIO (-2) 8 3 2 3 6:9 9 MONTPELLIER 8 2 2 4 11:12 8 NICE 8 1 5 2 11:12 8 EVIAN 8 2 2 4 10:11 8 SOCHAUX 8 2 0 6 7:13 6 NANCY 8 1 1 6 2:14 4 TROYES 8 0 2 6 8:18 2