Kaka (desno) je v 44. minuti zastreljal 11-metrovko. Foto: EPA
Udinese se hitro vzpenja po lestvici. Foto: EPA
Vincenzo Iaquinta
Vincenzo Iaquinta je zabil drugi gol za staro damo. Foto: EPA

Gostitelji so v 4. minuti celo povedli in dolgo vodili, potem ko je po strelu iz kota žogo v mrežo z glavo pospravil mladi italijanski reprezentant Robert Acquafresca. V 44. minuti je Marco Fortin ubranil 11-metrovko Kakaju. Prekršek zanjo je izsilil prav Ronaldo, ki ga je eden domačih branilcev povlekel za dres. Brazilski napadalec - zaradi poškodbe je počival kar pol leta - je v nadaljevanju zadel vratnico, rdeče-črne pa sta naposled rešila šele zadetka Alberta Gilardina v 61. minuti in Andree Pirla pet minut pred koncem tekme. Pirlo je bil tako kot že ničkolikokrat uspešen iz prostega strela.

Panucci kot v Glasgowu
Na lestvici še naprej vodi Inter, ki je že v soboto z 2:1 odpravil Atalanto, Roma pa je obdržala stik s črno-modrimi po zmagi v gosteh proti Genoi z 1:0. Rešitelj Rimljanov je bil Christian Panucci, ki je zadel na praktično enak način kot prejšnjo soboto na reprezentančni tekmi proti Škotski - z glavo v zadnji minuti.

Udinese prehitel Fiorentino
Romo je pri 25 točkah s tekmo več ujel vse boljši Udinese, ki je s Samirjem Handanovičem v vratih ugnal tudi Sieno. Furlanom sta nove tri točke zagotovila reprezentančna napadalca Fabio Quagliarella in Antonio Di Natale (2:0). Ob koncu prvega polčasa je bil po dveh rumenih kartonih izključen branilec Felipe, kar pa ni ustavilo Udineseja, da ne bi trenerju Pasqualeju Marinu poklonil lepega darila ob podpisu nove pogodbe.

Fiorentina je brez zadetkov remizirala v Reggio Calabrii, na nedeljski večerni tekmi pa je Juventus s 5:0 povozil Palermo.