Josip Iličić je že v 3. minuti ukanil Gianluigija Buffona z bele točke. Foto: Reuters
Marek Hamšik
Marek Hamšik je imel dve lepi priložnosti, a mu ni uspelo zatresti mreže Rome. Foto: EPA

Stara dama, ki je izjemno slabo začela prvenstvo, se je prebila že na četrto mesto. Za Fiorentino in Napolijem zaostaja le še dve točki, za vodilnim Interjem pa šest točk in obeta se zelo zanimivo nadaljevanje Serie A.

Iličić znova natančen z najstrožje kazni
Srečanje v Torinu se je začelo po okusu gostov iz Firenc. Nikola Kalinić je prodrl v kazenski prostor, Giorgio Chiellini se ga je dotaknil z nogo, a je napadalec Fiorentine padel kot pokošen. Sodnik Daniele Orsato je pokazal na belo točko. Iličić je poslal žogo tik ob vratnici v mrežo, Gianluigi Buffon je bil prekratek, čeprav je krenil v pravo smer.
Cuadrado zadel proti nekdanjim soigralcem
Stara dama je takoj odgovorila. Patrice Evra je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Juan Cuadrado z glavo natančno zadel žogo in jo v loku poslal v mrežo. Kolumbijec je od leta 2012 do januarja letos igral za Fiorentino, nato pa je za pol leta odšel k Chelseaju. V drugi polovici prvega polčasa je ritem precej padel.
"Mandžo" in Dybala junaka v končnici

Po uri igre je razigrani Evra z leve strani podal pred vrata, Paulo Dybala je prišel do strela iz obrata, a je z levico meril za las mimo vrat. Iličić je v 68. minuti prejel rumeni karton po prerekanju s sodnikom Orsatom.
Deset minut pred koncem je Paul Pogba lepo zaposlil Dybalo, njegov strel je Ciprian Tatarusanu odbil, pritekel pa je Mario Mandžukić in iz bližine zabil žogo pod prečko. Juventus je dobil silovit zalet. V 83. minuti je Tatarusanu še uspelo obraniti strel Stefana Sturara z glavo, nemočen pa je bil v 91. minuti, ko je končni izid iz bližine postavil sijajni Dybala po podaji Cuadrada.

Birsa odločil, neumnost Kurtića

Birsa je bil v 76. minuti na pravem mestu ob pravem času. Z leve strani je uporabno žogo pred vrata poslal Riccardo Meggiorini, slovenski reprezentant jo je hladnokrvno brez večjih težav s petih metrov pospravil v mrežo. Vratar Marco Sportiello je bil povsem brez moči.

Chievo bi lahko dosegel vodstva sicer že prej. V 68. minuti je Nicolo Cherubin v kazenskem prostoru storil prekršek nad Albertom Paloschijem, glavni sodnik Fabrizio Pasqua ga je poslal predčasno pod prho in pokazal na belo točko. Toda Paloschi strela z 11 m ni izkoristil, žogi je pot v mrežo preprečil Sportiello.

Atalanta je tekmo sklenila z dvema igralcema manj, potem ko je bil v 91. minuti izključen Jasmin Kurtić. Slovenski reprezentančni vezist si je prvi rumeni karton zaslužil po dosojenem prekršku nad Perparimom Hetemajem, drugega že naslednji hip, ko je sarkastično zaploskal sodniku.
Roma odnesla točko iz Neaplja
Napoli in Roma sta se razšla brez zadetkov. Gostitelji so imeli precej več priložnosti in tudi terensko premoč (streli 12:5, v okvir vrat 4:0, posest 60:40 %). Marek Hamšik ni bil natančen v 60. in 86. minuti. Večkrat se je izkazal tudi vratar Rimljanov Wojciech Szczesny, v sodnikovem dodatku je najprej obranil strel Driesa Mertensa, do odbite žoge je prišel Omar El Kaddouri in iz bližine streljal mimo vrat.

15. krog, nedeljske tekme:
CHIEVO - ATALANTA 1:0 (0:0)
Birsa 76.
RK: Cherubin 68., Kurtić 91./oba Atalanta
Paloschi (Chievo) je v 68. minuti zapravil 11-m
Birsa je igral vso tekmo, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi. Kurtić (Atalanta) je igral do 91. minute.

EMPOLI - CARPI 3:0 (0:0)