Andres Iniesta je dvignil pokal za naslov španskega prvaka pred 84.168 gledalci na Camp Nouu. Foto: Reuters
Fernando Torres se je na sanjski način poslovil od Atletica. Foto: Reuters
Torres je po koncu tekme na stadionu Wanda Metropolitano nagovoril navijače:"Rad bi se zahvalil veliko ljudem. Veliko vas je bilo, ki ste mi pomagali na tej poti. Tudi takšni, ki vas ni več tukaj, še posebej Luis Aragones. Vsi tisti, ki so mi svetovali, so tukaj od mojega 17. leta. Vedo, o kom govorim. Rad bi se zahvalil soigralcem, trenerjem in vsem tistim, ki so zaslužni za to, da sem bil del te čudovite skupine. Prepričan sem, da boste slej kot prej dobili to, kar si želimo vsi. Rad bi se zahvalil celotni družini Atletica. Imel sem privilegij, da sem za ta klub odigral več kot 400 tekem. Zelo težko se je sprijazniti s tem, da je zdaj konec." Foto: Reuters

Philippe Coutinho je dosegel izjemen zadetek v 57. minuti za zmago Barcelone nad Real Sociedadom z 1:0. Na levi strani se je otresel dveh baskovskih branilcev, nato pa z desno nogo sprožil s 25 metrov, žoga se je od vratnice odbila v mrežo. Najboljši strelec Primere division v letošnji sezoni Lionel Messi (34 golov) je do 67. minute sedel na klopi in zelo se je poznalo, da v igri manjka dinamike.

Glavni dogodek večera se je zgodil v 82. minuti, ko je zelenico zapustil eden najboljših igralcev v zgodovini kluba Iniesta. Kapetan se sprehodil skozi špalir, čestital mu je tudi predsednik Španske nogometne zveze Luis Rubiales, ki je kapetanu Barcelone po koncu tekme podelil tudi pokal za naslov španskega prvaka.

"Danes je zame težak dan, tukaj sem 22 let. V veselje in čast mi je bilo igrati za ta grb, zame je to najboljši klub na svetu. V klub sem prišel kot mlad fant, odhajam kot odrasel moški, star 34 let. Hvala vsem, ki ste želeli, da ostanem, vedno boste v mojem srcu," je pojasnil 34-letni Iniesta, ki je med letoma 2002 in 2018 odigral 647 tekem za Katalonce.

Barcelona je v izjemni sezoni osvojila dvojno krono. V finalu kraljevega pokala je razbila Sevillo kar s 5:0. V Ligi prvakov je presenetljivo izpadla v četrtfinalu proti Romi po polomu na rimskem Olimpicu (0:3). V prvenstvu je zbrala 93 točk, edini poraz pa je doživela prejšnji teden proti Levanteju (5:4).

Torres se je poslovil z dvema zadetkoma
Madridski Atletico, ki je v sredo osvojil Evropsko ligo, je na drugem mestu zaostal 14 točk. V zadnjem krogu je na stadionu Wanda Metropolitano remiziral z Eibarjem (2:2). Oba zadetka za izbrance Diega Simenoneja je dosegel Fernando Torres. "El Nino" je na zadnji tekmi v dresu Atletica nosil kapetanski trak. V 42. minuti je zadel z bližine po akciji Angela Corree. Po uri igre je unovčil še podajo Diega Coste, preigral je vratraja gostov Marka Dmitrovića in zatresel mrežo. 129 gol za colchonerose je proslavil z navijači, preskočil je ograjo in prejel rumeni karton.

"Imel sem privilegij, da sem lahko nosil ta dres na več kot 400 tekmah. Zelo težko je danes, saj je bila to moja zadnja tekma za Atletico," je bil zelo čustven Torres, ki je v sezoni 2000/01 debitiral v dresu Atletica, ko je imel le 17 let. Leta 2007 je odšel k Liverpoolu, nato pa je igral tudi za Chelsea in Milan, pred tremi leti pa se je vrnil v Madrid.