Mamadou Sakho je tik pred odmorom po lepo izpeljani akciji podvojil vodstvo Liverpoola. Foto: Reuters
Divock Origi
Strelec prvega zadetka na Merseyside derbiju Divock Origi po grobem Morijevem prekršku tekme ni mogel nadaljevati. Foto: Reuters
Jürgen Klopp
Liverpoolov menedžer Jürgen Klopp je dobil svoj prvi Merseyside derbi. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je z razdalje zadel za končnih 4:0. Foto: Reuters
Damien Delaney
Damien Delaney je že v 5. minuti srečanja na Old Traffordu z avtogolom poskrbel za vodstvo Uniteda. Foto: Reuters
Matteo Darmian
Takole je Matteo Darmian podvojil vodstvo Manchester Uniteda proti Crystal Palaceu. Foto: Reuters

Gostje z Goodison Parka so bili nevarni le na uvodu tekme, nato pa so varovanci Jürgena Kloppa vajeti igre vzeli v svoje noge in jih povsem nadigrali. Everton je od 50. minute igral z nogometašem manj, možnosti za ugoden izid je imel praktično nične.

Origi in Sakho zadela z glavo
Derbi so bolje začeli gostje, ki so hitro pritisnili na vrata Simona Mignoleta, a je Liverpoolova obramba zdržala. V šesti minuti je rdečim uspel bliskovit protinapad, iz oči v oči se je z vratarjem Joelom Roblesom znašel Adam Lallana, ki pa ni uspel zadeti. Šest minut pozneje je z izjemnim prodorom na drugi strani navdušil Kevin Mirallas, a je na srečo gostiteljev z roba kazenskega prostora meril previsoko. V zaključku prvega polčasa je Liverpool vendarle povedel. Po predložku Jamesa Milnerja je pred vrati najvišje skočil Divock Origi in ob Johnu Stonesu zadel za 1:0.

V drugi minuti sodnikovega dodatka je Anfield 'eksplodiral' še drugič, ko je po krasni akciji in po vnovičnem Milnerjevem predložku žogo iz bližine z glavo pod prečko v gol za 2:0 poslal Mamadou Sakho.

Po izključitvi Morija Liverpool povedel s 3:0
Na začetku drugega polčasa je ekipa z Goodison Parka ostala brez izključenega Ramira Funesa Morija. Ta je z grobim štartom pohodil Origija, ki tekme ni mogel več nadaljevati. To je bil že 21. rdeči karton na premierligaških Merseyside derbijih, kar je absolutni rekord. Zamenjal ga je Daniel Sturridge in se že nekaj trenutkov pozneje vpisal med strelce. Po veliki napaki v Evertonovi obrambi je do žoge prišel Lucas Leiva, ki je z natančno globinsko podajo našel angleškega reprezentančnega napadalca. Ta je hladnokrvno iz bližine ukanil Roblesa za 3:0. To je bil njegov 50. gol za Liverpool.

Sledila je igra mačke z mišjo. Liverpool je do konca tekme ves čas le še napadal, ustvarjal si je lepe priložnosti, v 76. minuti je po strelu Philippeja Coutinha z roba kazenskega prostora povedel že s 4:0. Evertonova obramba je do konca tekme - zaradi Origijeve poškodbe jo je glavni sodnik Robert Madley podaljšal za sedem minut - le uspela preprečiti 'petardo'.

Rdeči vragi ugnali Crystal Palace
Zmage so se veselili tudi nogometaši Manchester Uniteda, ki so na Old Traffordu premagali Crystal Palace. Gostje so si prvi zadetek na tekmi zabili kar sami. Po lepo izvedeni akciji Juana Mate in Mattea Darmiana in predložku na prvo vratnico je v 4. minuti žogo za hrbet lastnega vratarja poslal Damien Delaney. United je bil odločno boljši nasprotnik, prevlado je kronal v deseti minuti nadaljevanja, ko je v polno zadel Darmian. Nekdanji nogometaš Milana, Palerma in Torina je s krasnim polvolejem z roba kazenskega prostora kaznoval slabše izbijanje gostujoče obrambe po predložku iz kota. Z novimi tremi točkami varovanci Louisa van Gaala še vedno dihajo za ovratnik Arsenalu in upajo na uvrstitev v Ligo prvakov. S tekmo več za topničarji na lestvici zaostajajo za točko.